Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szilveszterkor mit igyak,...

Szilveszterkor mit igyak, hogy ne legyek másnapos (nagyon)?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy milyen italt igyak, hogy ne legek nagyon másnapos.

2015. dec. 23. 14:06
1 2
 1/12 anonim válasza:

bármit, csak ne legyél részeg


Vagy egyél uborkát :D

2015. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Barmit ihatsz, csak mertekkel.
2015. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a mérték, azon kívül, hogy ne igyál éhgyomorra, és ami nálam például nagyon fontos: soha nem szabad keverni. Általában akkor volt baj régebben, amikor a rövid/sör kombóra éjfélkor ráittam a kötelező pezsgőt. Na, akkor volt a filmszakadás, utána másnap.

Mióta megiszom 1-2 felest induláskor, aztán eszem, evés után vagy sörözök, vagy borozok, az éjféli pezsgővel meg csak úgy mutatóba koccintok, soha nincs bajom.

2015. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Vizet, üdítőt XDDD
2015. dec. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bubis vizet.

Viccet félretéve: Ne egyél éhgyomorra, ne rúgj be, ne igyál gyógyszerre, ne keverj(pl.: Vodka,sör,bor,wiskey,pezsgő stb. Egymást után).

Maradj egy féle piánál.

Ivás előtt egyél valami jó zsírosat.

Ivászat közben igyál sok vizet.

Ezeket baromi nehéz betartani egy buli alkalmával, főleg szilveszterkor, de ez van. :D szerintem egy évben egyszer van szilveszter, megengedheti mindenki magának ezt az alkalmat. :D

2015. dec. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp egyél sokat, hogy jobban bírd, de a másnaposság megelőzésében a megfelelő folyadékpótlás a legfontosabb, igyál sok vizet, vagy legalább valami szénsavmentes üdítőt. Hogy az alkohol mi legyen. Hát szerintem egy féle. Vagy csak sörözz, az jó mert ott alapból beviszel egy csomó folyadékot az alkohollal, ráadásul mivel szénsavas nem tudsz túl sokat vedelni belőle így nehéz túlzásba vinni. Vagy igyál csak pezsgőt, az szintén szénsavas szóval túl gyorsan nem lehet inni, de amellé már kell némi folyadékpótlás. Esetleg még vodkát ajánlom valami jobb 50 vagy 100%-os gyümölcslével, pl. Cappy, Sió, Rauch stb. Normális arányban keverve tehát 1:4 vagy 1:5-höz. Így elég sok folyadék is bemegy a töménnyel, de ehhez sem árt némi vizet fogyasztani ha fér beléd mellé. Ha mégis elérne a másnaposság, ajánlom a kamillateát másnapra. Nem a legfinomabb de a gyomrot nagyon jól helyrerakja.
2015. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az ivás közbeni sok víz fogyasztása nem probléma, de ha sörözni fogok, akkor a sör mellé nem nagyon megy le a víz. Szilveszterkor meg nagyon nehéz megállni, hogy csak egy féle italt fogyasszak.
2015. dec. 23. 18:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát sör mellé tudom hogy nem megy nagyon, de azzal úgyis viszel be sok vizet, sörtől nem lehet úgy kiszáradni mint a töménytől. Megállni tényleg nehéz hogy több félét igyál, de ha több félét is iszol a folyadékpótlás fontos, ha már rendesen be vagy rúgva és érzed hogy ki vagy száradva, lehetőleg ne még egy sört bontsál hanem igyál sok vizet, bár ezt is nehéz megállni, magamból kiindulva :D
2015. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A sok víz nekem nem igazán segít.Voltam 3-4 héttel ezelőtt egy házibuliba, ahol ivás mellett megittam 4l vizet, de ennek csak az lett az eredmény, hogy folyton wc-re kellett menjek.
2015. dec. 23. 20:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidratálj. Igyál hozzá vizet, vagy szódát, vagy rostosat.
2015. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!