Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legjobb whiskey...

Melyik a legjobb whiskey elérhető áron?

Figyelt kérdés

Holnapután viszkiznénk egy kicsit (életemben először) és szeretnék tanácsot kérni mert egyáltalán nem értek hozzá. A legtöbben a Famous Groose-t ajánlják, tényleg az legjobb? Elérhető árban gondolkodjunk, tehát négyezer forint/0,5 liter fölött ne nagyon. Igaz, hogy a Groose nem okoz másnaposságot? (Vagy legalábbis nem olyan súlyosat?


Vagy ha a Groose nem jó, akkor ebből a 3-4 ezer forintos árfekvésből melyiket ajánlanátok?


És még egy apró kérdés. Kólán kívül mivel lehet felönteni a whiskey-t, ha nem felesnek, hanem rendes pohár italként akarjuk inni mint a bort? Koffeinérzékeny vagyok nem ihatok kólát.



2015. dec. 25. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretem a wiskeyt, de sokan dicsérik a Jack Daniels-t, meg a Famous Grouse-t. Állítólag ezek a legjobbak elérhető áron.

Sajnos azt nem tudom mivel lehet hígítani kólán kívül, de az alkohol mester valószínűleg hamarosan felbukkan a kérdésednél és válaszolni fog. :D

2015. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Mentes ásványvíz vagy szóda.
2015. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 $$$$$ ***** válasza:
55%
Amerikait ígyál ne skótot. Vagyis ízlés kérdése de én a burbon wiskeyket jobban szeretem. Mert a skótok fanyarabbak. Hogy leírta az egyik kommentelő a jack daniels nagyon finom. De a jim beam is nagyon jó. Ha meg mégis skótotot akarnál akkor vagy chivas regal vagy johney walker. Az az igazság hogy famous groost még nem ittam :D . De meg fogom kóstolni ;)
2015. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 $$$$$ ***** válasza:
78%
Higitani: whiskey kóla, whiskey almalé , ( haverom baracklére esküszik bár olyat én még nem ittam .) Meg természetesen energia ital . ( az útóbbival nagyon üt :D ) mondjuk mivel írtad a koffein érzékenységet az anergia ital ki is esik. Szerintem almalét próbáld ;)
2015. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:

Ebben az árkategóriában átlagban tényleg gyengébbek a skótok. Jobb italboltban ennyiért kapsz 7 dl Heaven Hill-t, ami valójában majdnem tök ugyanaz, mint a Jack Daniel's.


De most több helyen lehet kapni 4 ezerért fél literes Ballantine's 12 évest, annyit kb. megér.


A 'Grouse szerintem semmivel nem jobb, mint az árkategória többi skót blended whiskyje, csak most ennek nyomják orrvérzésig a marketingjét, úgyhogy hirtelen ezért van oda mindenki.


Felönteni, jó kérdés, szerintem kár whiskyt venni, ha úgyis felöntöd. Arra a filléres vodka is jó, hogy 3 dl üdibe (vagy inkább szörpbe, limonádéba) bedobj egy felest.

2015. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a vodka+gyömbér kombinációról?
2015. dec. 26. 12:05
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös: csak azért szeretném felönteni, mert egész este szeretnék beszélgetni, poharazgatni, ha nekiállunk felesezni, este tízre mindenki az asztalon alszik. :D
2015. dec. 26. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp whiskyt akarsz inni akkor szerintem Johnnie red, Ballantines Finest, Grant's bőven jó gyömbérhez, vagy almaléhez. Ezekből most karácsony előtt többnyire 3600-4000 közt mozgott a 0.7-es, szerintem Szilveszterre is lesz valamelyik akciós. 0.5-ös Ballantines 12 years tényleg jó 4 ezerért de azt kár bekeverni, szóval ha long drinket szeretnél, ne vedd meg. Famous Grose meg kb. ugyanaz a minőség mint az általam említett 3 másik scotch csak azt nem sűrűn árazzák le 4 ezer alá. Ha vodkát innál keverésre, ne vegyél a Royalnál vagy Kalinkánál drágábban, mert bekeverni azok is bőven jók. Vodka amúgy nagyon sok mindennel jó keverve. Nekem mondjuk 50 illetve 100%-os gyümölcslevekkel ízlik legjobban, de az mivel szénsavmentes hamar lemegy. Ha hosszabb távon akarod iszogatni, akkor Fanta, Sptite, Kinley gyömbér vagy tonic egyaránt jó, meg persze ugyanezek Pepsis megfelelői is. Azzal idd amelyiket jobban szereted ezek közül alapból is, és 1:4 vagy 1:5-höz keverd mert úgy elég jóíze van nem érzik annyira a vodka, meg úgy tovább is tart. Persze ha whiskyt veszel ott is ezt a keverési arányt javaslom iszogatáshoz.
2015. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, hogy töményezel, amíg nem öt féldecit dobsz be óránként, és amíg pótolod mellé a folyadékot.
2015. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül is Johnny Walker Red Label lett belőle, az íze nem nyűgözött le, viszont százszor jobb mint a kommersz sz5roké. Nem volt az a "jajj csak maradjon lent" életérzés, kellemesen megmelengette a nyelőcsövemet ahogy lefelé haladt, jól esett :D Eddig alapvetően jó, de az azért még sokat fog számítani, hogy holnap hogy ébredek...
2015. dec. 27. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!