Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinkáról hozzáértőktől?

Pálinkáról hozzáértőktől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagypapámtól rám maradt 10 liter pálinka, aminek az érdekessége hogy műanyag kannában van. A másik, hogy 1992-óta. A kérdésem a következő: ezek a kannák alkalmasak a további tárolásra? Tisztában vagyok vele hogy műanyagban nem szabad pálinkát tárolni, bár nem tudom, hogy ezek a régi vastagabb kannák megbízhatóbbak-e mint a jelenlegi műanyagok. Másrészt a pálinkában tehetett kárt ennyi idő alatt? Tényleg csak a nagyon hozzáértők válaszát várom, kérek mindenkit ne trollkodjon "add nekem ha nem jó" meg hasonlókkal mert azzal nem vagyok kisegítve. Köszönöm! :)

2015. dec. 28. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
23 éves pálinkáról van szó, ezt már nem illik kiönteni csak azért mert műanyag kannában volt! Ha oldódott bele a műanyagból valami is, az egész minimális lehet, az egészségre nem ártalmas.
2015. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Önts belőle, szagold meg, ha nincs pálinkához nem illő szaga, akkor iható. Egyébként nem hiszem, hogy lenne baja, nekem is van műanyagban régóta, semmi baja nincsen.
2015. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:
51%

Látatlanban senki nem tudja garantálni neked, hogy ártalmatlan az egészségre, és ha valamilyen szervi károsodást okoz, az csak sokkal később fog előjönni. Vannak szeszálló műanyagok, de amit nem erre terveztek, arról max. egy vegyész tudja megmondani, hogy mit csinál a pálinkával.


Ha nem félted az egészségedet és ízlik, akkor igyad.


„23 éves pálinkáról van szó, ezt már nem illik kiönteni” – az alkohol nem lesz értékesebb vagy jobb csak attól, hogy sokat állt. Mellesleg egy 1992-ben készült, kannában eltett házipálinka nagyon nagy eséllyel már újonnan is selejt volt, és ezen az idő nem tud érdemben javítani.

2015. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
"1992-ben készült, kannában eltett házipálinka nagyon nagy eséllyel már újonnan is selejt volt, és ezen az idő nem tud érdemben javítani." Nos ezt te honnan veszed, hogy újonnan is selejt volt? Csak azért, mert házi?
2015. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
79%

Onnan veszi, hogy a házi pálinkák jó része konkrétan bibás (amely tény független attól, hogy az emberek jó részének fogalma sincs), és ez még igazabb volt 23 éve. Amúgy a jó eséllyel nem egyenlő a biztosannal...

Külön klassz, hogy direkt kérte a kérdés írója, hogy hozzáértők írjanak csak, erre az első két hozzászóló lazán bíztatja olyasmi ivására, ami simán és keményen káros lehet az egészségére... Király a felelősségérzet. Értem én, hogy tudatlanságból írtátok, amit, de talán épp ezért írta a kérdésíró, hogy hozzáértők írjanak...

2015. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
48%
Bibás = hibás, sorry, telefon...
2015. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
67%
ma 19:15: Aki tudja, hogyan kell rendesen cefrézni (nemcsak hordóba hányni a gyümölcsöt, aztán kivárni, amíg már nagyon bűzlik), az valszeg nem műanyag kannában teszi el évekre. Másrészt meg mit kell szépíteni, 92-ben már az is különc volt, aki nem zúzta telibe kristálycukorral...
2015. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok hozzáértő.. Úgy pontozzátok le Phoneyt és Mojjot mintha lenne kultúrája itthon a minőségi pálinkafőzésnek. A valóságban pedig döntő többségében cukorral telehányt, "amit a gereblye összehúz" alapanyagból főzött italok készülnek, igen silány eredménnyel.. Ideje lenne végre felfogni, hogy nem az álszent sznob beszél belőlük, hanem tényleg értenek hozzá, nem laikusként okoskodnak. Talán végre sikerülne kinőni a "guggolós" (ha egyszer megkínálnak valahol, legközelebb guggolva mész el a ház előtt, nehogy még egyszer meg kelljen kóstolni..) házi pálinkák korát.
2015. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk a pálinkákhoz max távolrol konyítok, a hozzáértést túlzásnak érzem :) De igyekszem fejlődni. :)

Viszont itt hatványozottabban kellemetlen a helyzet, mert nem arról van szó, hogy ajánlunk valakinek valami sz@rt, aztán maximum kiönti, rámegy pár ezrese, de max ennyi baj történhet, hanem itt konkrétan a kérdező egészségével játszanak - tudatlanságból, úgy, hogy fel sem ismerik saját tudatlanságukat. Na, ez baromi gáz és vérciki. Ennél már csak az gázabb, hogy ha valaki kijavítja őket, hogy hopp, basszus, ez káros is lehet ám, akkor azt lepontozzák. Ez minősíthetetlen felelőtlenség, csak azért, mert saját tudatlanságuk védik...

2015. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel teljes érdemi választ nem kaptam, így ezekből annyi jön le, hogy be kell vizsgáltatni vagy nem is tudom. Kiönteni nem szeretném, testvéremnek és nekem is felcímkézte anno hogy esküvőre, szegény pedig ha már nem lehet ott, nagyon örülnék ha valami Tőle legalább jelen lenne.
2015. dec. 30. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!