Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Férfitársaim bizonyára ismerik...

Férfitársaim bizonyára ismerik a magyar sörök jelentős részét képező kukoricadara jelenlétét! Ti hogyan értékelitek ezeket a söröket?

Figyelt kérdés
Furcsa, hogy a német, cseh, és osztrák sörök ilyet nem tartalmaznak, pl. a német sör-tisztasági törvény, a "Reinheitsgebot" előírásai miatt, meg szerintem nem is oda való. Sajnos édeskés, sajátos íze miatt én nagyon nem kedvelem, bár, ha az ember normális minőségű sört akar inni, akkor legalább 200.-Ft/doboz összeget kell fizetni. Ezért folyamatosan figyelem az akciókat, hogy jó sörből megvehessek egy kartonnal, ami sokáig eltart.

2015. dec. 31. 10:05
1 2
 1/13 Phoney ***** válasza:

Asszem nem a kukoricagríz a legnagyobb baj itt (bár bajnak éppen baj), mert ha arra kerül a sor, inkább iszok egy Drehert (pedig kukoricadara, komlókivonat), mint egy Heinekent (pedig az „tiszta”).


A német Reinheitsgebot egyébként már 1993 óta nem érvényes, bár a kukoricadara azóta sem engedélyezett Németországban (csak komlókivonat, illetve stabilizáló-, derítőszerek és cukrok – [link] ).

2015. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bizonyára igazad van, de ettől még kezdtek el a németek olcsó vacak söröket gyártani. Egyébként magam is meglepődtem, amikor a Dreher sör alapanyagai között megláttam a kukoricát. Ahhoz képest egészen iható, a Heineken nekem túl édes, de ez egyéni ízlés dolga.Köszi a választ, boldog új évet kívánok!
2015. dec. 31. 16:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Kerülöm őket. Közel a Cseh határ így szoktam mindig hozni Staropramen-t és lényegében meg is van oldva a dolog.
2016. jan. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem nem tűnt fel, hogy rossz lenne, ha benne van. én inkább a búzasört nem szeretem.
2016. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a búzasörhöz is sajátos ízlés kell, Németországban, ahol hosszú éveket dolgoztam, nagyon sok kedvelője van, bár én nem szeretem.

Az említett cseh söröket magam is nagyon kedvelem. Mi is viszonylag közel vagyunk Szlovákiához, ilyenkor mindig Kozel sört hozok 1.5 literes kiszerelésben, ára 1.-Euró darabja (akció esetén).

2016. jan. 1. 15:26
 6/13 anonim válasza:
100%
És ha megnézed a Szlovákiában vett 1,5l-es Kozelt, akkor az van ráírva, hogy "Výrobca: Dreher sörgyárak Budapešť". :)
2016. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Borsodi cseh tulajdonosa nyilatkozta, hogy azért van a magyar sörökben kukorica, mert a magyar ízlésvilág ezt szereti... hogy szakadt volna rá a cefréző tartály... meg azt is mondta, hogy a cseh Staropramen ugyanolyan ízű, mint a magyar Szaroprámen. Amióta ők gyártják, azóta nem veszek, pedig előtte nagyon jó volt.


A kérdésre válaszolva, én kerülöm a kukoricás söröket, mindig megnézem miből készül, ha meglátom a kukoricát, visszateszem. A kivétel a Soproni, amit akkor veszek, ha olcsóra vágyok. Az sem jó, de annak szoktam meg az ízét.


Életem legjobb világos söre egy Csehországból hozott Radegast volt.

2016. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

A kukoricás söröknek más a színük.

Én ízében nem édeskésséget, hanem inkább savanyúságot vélek felfedezni. Ha hagyod felmelegedni (főleg nyáron), akkor ez a savanyodás még intenzívebb lesz.

Amúgy el kell különíteni a kukoricát is tartalmazó söröket (Az USA-ban ennek aránya a terméken belül 50 % is lehet.) és a kukoricasört (amit a bennszülöttek már Kolumbusz előtt is készítettek), azaz a chicha-t.

2016. jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Boboooo90 ***** válasza:
Pedig a Radegast igen tucatsör.
2016. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ne egymás ízlését kritizáljuk, hanem arra lettem volna kíváncsi, hogy a kukorica ami szakemberek szerint majdnem felére csökkenti az előállítási költségeket, kinek mennyire ront, vagy javít a sör eredeti ízén, aromáján? Nekem speciel rontja a sörözés élményét. Ezért is nem értem, hogy a magyar Soproni, Borsodi, Kőbányai, Kinizsi stb.sörök miért drágábbak, mint a Kozel, a HB, vagy a penny-s az aldis, vagy lidl-s stb német vagy lengyel sörök?
2016. jan. 17. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!