Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány gramm egy 0,5 literes...

Hány gramm egy 0,5 literes sörös alumínium doboz súlya üresen?

Figyelt kérdés

Igazán egyszerű kérdés. Egy darab üres alumínium italos doboz súlyát szeretném tudni. Teljesen mindegy, miért. Csak.


- Már rákerestem! (Az egyik találat szerint 18, a másik szerint 32 gramm, több találat nincs.)

- Nem vagyok drogos, nincs elég pontos mérlegem!

- Próbáltam egyszerű mérleget építeni, de nem sikerült!

- Nincs "okos" telefonom!


Valaki lenne szíves egyet megmérni? A kiürítéssel szerintem nem lesz gond.



2016. jan. 15. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Pontosabb méréshez érdemes több ilyen dobozt mérni egyszerre. mondjuk 20at. Azt már kiüríteni is lehet gond - egyszerűbb kukázni. :)


A másik, hogy a pécsi rádlernek pl olyan vékony a doboza, hogy körömmel ki lehet lukasztani, míg egy budweiser doboza olyan erős, hogy összenyomni is nehezebb. Szóval melyik doboz súlya érdekel?

2016. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kétfélét szoktam inni: Budweisert, és Pécsi Radlert (ez utóbbiből csak pisztálciásat). Ez a kétféle doboz érdekel, előre is köszönöm. :)
2016. jan. 15. 19:44
 3/3 anonim válasza:
100%
Én 16 grammot mértem egy fél literes sörösdobozon
2017. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!