Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörtől erősebb másnaposság?

Sörtől erősebb másnaposság?

Figyelt kérdés
nemrég volt ivós alkalom és megittam 2 liter kőbányai sört és egy dobozos stellát.(illetve egy feles pálinkát dehát az nem hiszem hogy sokmindent befolyásol) megéreztem de nem éreztem magam rosszul nem hánytam stb. lefeküdtem aludni viszont másnap olyan szintű gyötrő fejfájós hányingeres másnaposságom volt egész délután 4-5ig hogy ilyet még akkor sem tapasztaltam mikor sokkal durvább mértéket öltött az italozás régebben, illetve töményeken volt a hangsúly. mitől? esetleg a túlzott komló produkálhatta vagy jobban kiszárított mi lehet?
2016. jan. 25. 20:48
 1/5 Phoney ***** válasza:

Az átlagos magyar nagyüzeminél a lehetőségek szerinti legtöbb féle cukrot kierjesztik a sörléből, ez pedig azzal jár (a testetlenség, az alacsony balling-fok mellett), hogy kevesebb kontroll marad a keletkező erjedési kongenerek fölött. Ezek gyakran oda tudnak verni a másnapnak, ha szerencsétlenek a fajtáik, arányaik. Ugyanez a jelenség az olcsó bornál vagy a rossz pálinkánál is.


Köbányai szintű söröktől nekem is többször volt már cudar másnapom akár néhány üveg után is, viszont pl. amikor a múltkor Főzdefeszten kipróbáltam azt az azt se tudom már hány korsó nagyon jó sört, a végén örültem, hogy járni tudok, másnap mégsem volt semmi extra. A komló valszeg szintén nem para, mert szeretem az IPÁ-kat, amik elég durván össze vannak komlózva, és azoktól sose volt bajom.

2016. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alkohol és a szénsav kivonja a vizet a szervezetből és a hasznos anyagokat . A vér sűrűbb a sav több ezért van az ember tré állapotban . Sok víz az elsődleges , gyomorégésre pia , tej zsíros étel árt .
2016. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az bizony a műanyag palackos kőbányainak tudhatod be.
2016. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az olcsó és műanyag palackos (vizezett) söröktől nekem is megfájdul másnapra a fejem, már nem is iszok ilyeneket, az ízük is tré (a rákóczi a legmoslékabb), ráadásul előbb telítenek mint sem hogy berúgjak tőlük, meg hugyozni járok csak állandóan. Még arra se jók ha nem lenne víz hogy a wc-t lehúzzam velük...
2016. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!