Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Inkabb megegy nagy ipari...

Inkabb megegy nagy ipari boraszat, mint? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Mint elhanyagolt szolot lasson lasson az ember. Inkabb dolgozzak fel az osszes szolot magyarorszagon ipari termelesbe is, minthogy gazdatlanul burjanzanaka szolosok, vagy barmilyen gyumolcsos. Tok lehangolo latvany latni ezeket a vafdhajasokkal teli, szolos gyumolcsosoket. Sokszor azt mndjak szolos gazdak, hogy azok allami tokek. Miert nem akarjak megvenni? Mert nem akarjak az allo vizet felzavarni, mert a legtobbjuk is hosszutavu berlo es foleg most nem akarjak a szervek ele vinni, hogy amugy figyu mar van vagy 4 hektar gonozatlan szolod, a matraban. Nem kezdenel vele valamit, vagy add el nekem. Mert akkor ott elobb utobb valakinek elkezd fajni a foga az egesz teruletre es sok gazda szolonelkul maradna. Sok olyan terulet van, ( hallom) ahol mar a rendszervaltas ota nem volt senki sem. Gondolom a papirok elkallodtak a miniszteriumban vagy akarhol es elfeledkeztek rola. Nagyon sok ilyen fold van meg gazdatlanul Magyarorszagon.

2016. jan. 26. 16:19
 1/6 szaszaa11 ***** válasza:

Ha valakinek szüksége van ilyen területre, az meg is fogja vásárolni. De ne felejtsük el hogy mennyi pénzt megemészt a borkészítés, és sokszor milyen keveset látnak belőle viszont a gazdák. Hidd el, ha a környéken van olyan termelő, aki régebb óta nyereséges, és érdemes azzal a bizonyos gondozatlan területtel foglalkozni, akkor már nem lenne gondozatlan...

Amúgy ezt 3x el kellett olvasnom, hogy értelmezzem, és nem csak az ékezethiány miatt... Legközelebb kérlek kicsit magyarosabban fogalmazz... (Idézőjelek, vesszők, mondatvégi írásjelek)

2016. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Én csak a címben feltett kérdésre szeretnék egy kérdéssel reagálni:

Vajon melyik okozza hosszabb távon a nagyobb környezeti terhelést és ezáltal a több kárt a termőhelynek? Az, hogy ha gépek paszírozzák a talajt rendszeresen, miközben vígan ömlik mindenféle nehézfémsó és egyéb vegyszer, vagy hogy ha parlagon marad egy terület x időre?


(Egyébként egyetértek az előttem szólóval, sokszor valóban rendkívül nehezen olvashatóak, összevisszák a kérdéseid. Ha szeretnéd, hogy kicsit "közszolgálatibbak" legyenek, szerintem érdemes lenne jól olvasható formában megfogalmazni őket.)

2016. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ne az en stilkisztikai stilusomat fikazzatok! Szerintem egyikotok sem nyelvesz, es nem kertem ebben a tanacsotokat! Amugy ez az en brandem!
2016. jan. 27. 10:45
 4/6 Mojjo ***** válasza:
Igen, ez a te branded, ebben igazad van, de ez ebben az esetben jóval töbet jelent, mint sejted. Nem fikáztunk, szerintem udvariasan kértünk/javasoltunk/felhívtuk valamire a figyelmed. Nem kérted, ez így van, de a te megítélésednek is, valamint a kérdéseid népszerűségének is jót tenne. De ha nem, hát nem, akkor tekintsd tárgytalannak.
2016. jan. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen igazad van nem kertem, es annak fogom! A kontextus ertheto, az uzenete a kerdesnek atmegy.
2016. jan. 27. 10:54
 6/6 szaszaa11 ***** válasza:
Első vagyok. Persze, ha valaki többször elolvassa, érteni fogja, nem azt mondtam, hogy érthetetlen, csak hogy nehéz megérteni. De nagyon kevesen fogják venni a fáradtságot hogy kétszer háromszor is elolvassák a kérdésed, így maradunk mi, az okoskodó nyelvészek... :) Ha nem minket akarsz megszólítani a kérdéseddel, akkor fogadd meg a tanácsot :)
2016. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!