Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik boraszatok keszitenek...

Melyik boraszatok keszitenek oshonos magyarszolokbol palackozott bort?

Figyelt kérdés
Amire a legkivancsibb lennek, aza sarfeher es a fekete kiralyleanyka. De a tobbi is erdekel!

#bor #magyar #pince #borászat #oshonos magyar
2016. jan. 7. 16:54
 1/6 Mojjo ***** válasza:

Szentesi József a te embered. A szőlőfajták, amikkel foglalkozik:

Csókaszőlő, kékbajor, kékfrankos, laska, tihanyi kék, tarcali kék, vörösdinka, balafánt, sárfehér.


Amúgy ha már őshonos magyar szőlőfajták, nagyjából ezer helyről van Furmint és Hárslevelű :) De őshonos a Juhfark, a Kéknyelű, a Kövérszőlő, a Kövidinka, a Kabar (ugye Erdély Mo része volt akkoriban), és ha már erdélyi fajták, akkor a Leányka, és a Kövérszőlővel létrejött természetes kereszteződése a Királyleányka. Most így hirtelen fejből. De van még jópár. És ezek közül jópárat rengeteg pincénél megtalálsz. Persze, lehet nem olyan izgalmas, mint egy Sárfehér, de azért eléggé izgalmasak így is.


Amúgy Sárfehérrel a Somlói Apátság Pince is elkezdett foglalkozni, szerintem éveken belül ki is jönnek vele.

2016. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fekete királzleánykát kihagytad. Őbelőle ki készít?

Szentpéteri Pozsonyi fehérjéről hallotál már?

2016. jan. 7. 20:34
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Ki, mert sajnos nem ismerek pincét/borászt, aki foglalkozik vele. Előbb mondok neked olyat, akinek van purcsinja, mint akinek van fekete leánykája...

(Nem, nem hallottam még róla sajnos.)

2016. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kiskőrösi borász, közel a frittmanékhoz
2016. jan. 7. 22:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Kovidinkat is szoktam venni domaszekrol! Bar ok nem palackoznak, de jo alapborokat keszitenek! Bar kovidinkat meg sehol sem lattam palackozva. De a legjobb froccsbor a vilagon! Az a jo kis savanykas iz, meg van otthon fel liter! Megis iszom este!:D a szentesi jozsef nem ber gyartassal foglalkozik csak?
2016. jan. 8. 08:09
 6/6 Mojjo ***** válasza:
Nem, nem csak bérgyártással foglalkozik, van több, mint 10 hektár szőlője, és pont, hogy az őshonos, ritka fajták újrahonosítását tűzte ki a zászlajára. Érdemes ellátogatni hozzá :)
2016. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!