Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort válasszunk?

Milyen bort válasszunk?

Figyelt kérdés

Édesapáinknak szeretnénk esküvőre valami jó minőségű bort választani, szülőköszöntő ajándéknak.

Esetleg aki ért a borokhoz segítene, hogy 2000-3000 ft környékén milyen bort érdemes választani. Inkább fehér, de vörös is érdekelne.



2016. febr. 15. 10:00
 1/8 Bastee válasza:
Ajándékba gyakran adnak Tokaji Aszú borokat, mert azt még az is megissza aki igazából a bort nem szereti. Kis csemegének azok sem vetik meg akik borkedvelők. Aromás, rendkívül édes bor.
2016. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi az a szülőköszöntő ajándék? Ott megissza, vagy tartogajta évekig?

Ha az utóbbi, akkor más árfekvésbenl indulnak a borok, amit érdemes megvenni.

A fehérborokat nem érdemes tartogatni, a legtöbb csak rosszabb lesz, megöregszik 2-3 év után, főleg a reduktívak.

Az aszú eláll, de 5 puttony alatt nem igazán aszú az aszú sem.


[link]


Oremus 5 puttonyosa 2007-ből elég korrekt választás szerintem.



Vörösből van választék sok, én mindet nem ismerem, de egy Heiman Barbár, Dúzsi Görögszó, Sauska 7, Gere Kopár - ezek mindig nagy borok voltak.


Vannak olcsóbban is jók, Szent Andrea bikavérei pl. [link]


Egy jó Hangács vagy Merengő szintén nagyon jó.

2016. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Az aszút, mint ötletet, én is jónak tartom, de eléggé más árfekvésben vannak, mint amilyenben te nézelődsz. Az előző válaszolóval egyetértésben (ha jól sejtem, ki is ő, akkor ritkán értünk egyet, de ez most ilyen pillanat :D ) én is úgy gondolom, hogy 5 puttony alatt nem igazán aszúú az aszú, valamint teljesen egyetértek, abban is, hogy a 2007-es Oremus 5 puttonyos remek vétel - ennyi pénzért egy ilyen aszú remek vétel.


A fehérborok eltarthatósága már vitathatóbb pont, de ebbe inkább bele sem kezdek, messzire vezetne :)


3 ezer forint alatt amiket ajánlok fehérborok:


Egy jó, időtállóbb Villa Tolnay, pl:

- Rajnai Rizling 2008: [link]

- Olaszrizling 2008: [link]


Egy szintén időtálló fehér házasítás Somlóról:

- Kreinbacher Öreg Tőkék bora, 2006: [link]


Ezek pofátlanul olcsók az értékükhöz képest, és nem épp friss évjáratú borok, mégis több, mint életben vannak - remek formát nyújtanak most.


- Frissebb évjáratú borok közül pl a Petrányi Pince Olaszrizlingjét (Csopaki kódex hegybor, igen jóféle Olaszrizling):

[link]


- Picit az ár flett a St. Andrea pince BOldogságos elnevezésű házasítását: [link]


- Gyönyörű, dombornyomott tokaji üvegben a Tállya wines furmintját: [link]


- Elérhető árú édes borok között az Obzidian pince késői szüretelésű küvéjét, Tokajból: [link]


- Vagy kuriózumként Nyári Ödön kéknyelűjét: [link]

(Nem hiszem, hogy sokan isznak gyakran Kéknyelűt, pedig remek fajta, érdemes kipróbálni... szóval ha valami nem szokványosat akarsz, szerintem telitalálat.)

2016. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat. A szülőköszöntő a polgári szertartás alatt van, ahol úgymond megköszönjük a szüleinknek azt, hogy felneveltek minket, támogattak stb.

Erre nem szokás nagy ajándékozás, egy szál virág, apáknak esetleg bor a virág helyett. Ezért kissé túlzásnak érzem a 10 ezer ftos bort. :)


De nagyon jó ötleteket kaptam, csak győzzek választani. :)

2016. febr. 15. 11:49
 5/8 Mojjo ***** válasza:
Sok sikert a választáshoz, meg a szertartáshoz, na meg főleg a házassághoz! :)
2016. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. febr. 15. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Somló szerintem jobb bort csinál, mint Tokaj. Most gyűlölni fogtok ezért, de az aszú túlértékelt. Tokajból inkább szomorodnit, vagy furmintot, ha már mindenképpen klisés bor kell.
2016. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:

A megadott árkategóriában valóban jobb somlói borokat lehet találni, mint tokajiakat, de egyébként azt a minőségorientált somlói termelők is elismerik, hogy a tokajiak előrébb járnak, mint ők. Somló még nem tart ott, hogy egy Bott-Bodó, vagy Berecz Stephanié, vagy Homonna színvonalú bort képes legyen évről évre az asztalta rakni, szárazból sem. Nem gond, időnk van, Somló adottságai brutálisan jók, szóval beérhetik Tokajt, de még bőven nincsenek ott.


Ami az aszút illeti, a világ legjobb édesborai közé tartoznak - már a jók. Sajnos rengeteg rossz is van. Ha valaki csak azokat kóstolta, jogos, hogy nem érti az aszú hírnevét, de a jobb aszúk a világ legszűkebb élvonalában vannak. Persze egy olcsóbb aszú helyett jóval jobban megéri egy jobb Szamorodnit venni, ebben 100%-ig egyetértek.

2016. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!