Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vélemények a zöld abszintról?

Vélemények a zöld abszintról?

Figyelt kérdés

[link]


Róla lenne szó pontosan.

Először is.. Hogyan kell fogyasztani? Vízzel hígítják? Cukorral? Milyen mennyiségben kell hígítani?

Hogyan fogyasztottátok mikor ittátok? :) Most próbálnám ki először. Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 24. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

én tisztán ittam, meg a pirosat is.

cukorral szokták vhogy úgy tudom.

2016. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

A belinkelt ital nem abszint (az Absinth szót bármire rá lehet írni), hanem egy enyhén cukrozott fehérüröm-kivonatos, ételfestékes vodka. (A tényleges abszint egy ánizsos-fehérürmös párlat, aminek magas illóolaj-tartalma van és hígításkor opálosodik – ez az ital nem ilyen.)


Gusztustalanul száraz ital, kihívás ihatóvá tenni, szóval ha még nem vetted meg, akkor inkább ne, de ha már kész a baj, akkor nekem ezek tűrhetően működtek:


1. ötször annyi kólával hígítva

2. ugyanilyen arányban jeges vízzel hígítva és kb. 1 teáskanál rendes barna nádcukorral édesítve. (Az ilyen alig barna „barnacukrok” meg „demerara” nádcukrok nem igazán jók ide, de ha szereted a nagyon édeset, akkor az is megteszi, hogy fehér cukorból használsz sokat, 3 centhez 2-4 teáskanállal).

2016. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amúgy szerintem is ihatatlan

csak arra volt jó, hogy felesenként 5 percig szenvedjek

2016. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az ürömben levő anyagok károsítják a szemideget, rendszeres látásromláshoz, sőt vaksághoz vezethet.
2016. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

ma 19:18

Ez egy Magyarországon jellemző mítosz, eredetileg az abszintot még csak nem is vádolták ilyesmivel. Már annak idején is tudták az abszint legnagyobb ellenségei is, hogy az abszint (és minden más rövidital is) akkor okoz vakságot, amikor metanollal denaturált szeszből hamisítják.


Az ürömnek nincsenek vakságot okozó összetevői. Igazából egyáltalán nem is ismertek fehérüröm-mérgezéses esetek, mert baromi nehéz vele megmérgezni magadat. Mikor X éve valami retardált színtiszta fehérüröm-illóolajat ivott, ő is veseelégtelenséggel került kórházba (ahogyan az bármilyen más illóolajnál is történne).

2016. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom hogy ezek nem igai abszintok. Ezért is linkeltem be még mielőtt valaki félreértené és azt hinné hogy igazit szeretnék venni. Az olvasottak alapján talán elhalasztom a vásárlást. Köszönöm szépen! :)
2016. febr. 24. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Vettem már többféle színűt, a poén kedvéért, meg hát egyszer ki kellett próbálni... Eléggé feledhető. Arra jó,hogy veszel egy üveggel és a következő években lesz italod, mert gyorsabban úgysem lesz kedved inni :D Legaléábbis ha olyan vagy, mint én.

Millió jobb ital van, alacsonyabb árfekvésben is.


Nem hígítottam semmivel semelyik abszintnak nevezett lötyit sem, az nem az én stílusom, bár a 85%-oshoz kellett egyfajta hangulat. A párom a feketét felesben itta vodkával.

Nekem eléggé egyforma az összes. Édes, emiatt nem tűnik annyira nagyon erősnek, bár azért ilyen töménység nem tud elrejtőzni, de akkor is, könnyebben iható.


Inkább vennék vodkát, whiskyt, bort, sört, ezt nem éri meg. Már ha olyan, mint a többi, amit ittam, de mivel nem igazi abszint, nincsenek illúzióim, s engem az igazi sem érdekel, túl aromás. Azért azt egyszer megkóstolnám :)

2016. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!