Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Csányi pincészetnek milyenek...

A Csányi pincészetnek milyenek a vörösborai?

Figyelt kérdés
Ajándék lenne, és megsúgták, hogy ezt keressem. Csak kíváncsi vagyok rá, hogy tényleg jók-e, vagy csak egyéni ízlés lehet.

#villany #Csányi pince #száraz vörösbor
2016. ápr. 21. 11:57
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Leszögezem, hogy pont ezzel a pincészettel nincs sok tapasztalatom, de ami van az alapján azt kell, hogy mondjam, hogy ez egyéni ízlés. Sőt, nem egyéni ízlés, hanem tippem szerint a súgónak valószínűleg egész egyszerűen csak nincs rálátása valami sok borra, ezért nem tudja igazán hova tenni a Teleki borokat. (Teleki, mert Csányi pincészetéből Teleki néven gördülnek ki a borok. Láthatod ezeket a Teleki borokat gyakorlatilag minden boltban. Illetve van még pár válogatás tételük, más neveken, drágábban, de nem hiszem, hogy erre gondolt a súgó.)


A kérdés az lenne, hogy mennyit szánnál rá. Egy Teleki szerintem azon túl, hogy erősen kétségesnek tartom a minőséét, túl kommersz. Alacsonyabb áron is lehet egyedibb tételeket kifogni, és ahogy megyünk felfelé árban, úgy lehet egyre inkább különlegességeket találni.

2016. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi Mojjo, benned bíztam. És igazad van, a "súgó " a Telekit is említette, de az már nem jutott eszembe,csak, ahogy olvastam a válaszod.

3-4 ezerre gondoltam, egy 40-es fiatalembernek lenne, aki módjával, de szereti a finom, minőségi vörösbort.

A súgó egy hölgyismerőse volt, de nem biztos , hogy ért a borokhoz, mint, ahogy én sem... :) sajnos.

2016. ápr. 21. 12:37
 3/8 Mojjo ***** válasza:
100%

3-4 ezer körül azért már jóval túl lehet lőni a Teleki minőségen.

Ha nagyobb áruházakban/hiperekben is jó eséllyel megtalálható tételek közül szeretnél válogatni, akkor Mészáros Pál Hidaspetre Cabernet Franc, vagy ha már Hidaspetre (ez egy dűlő neve), akkor Vida Hidaspetre Kékfrankos, ha találsz valahol - igencsak best buy. Egy Eszterbauer - Tüke Bikavér is bevállalható. Vagy Heimann Birtokbor. De egy Takler Syrah-al, vagy Cabernet Franc-al sem nyúlsz mellé.

(Érdekes, hogy ha könnyen beszerezhető, nem túl drága, jó vörösborok jönnek szóba szinte kizárólag csak szekszárdi borokat tudok ajánlani. Onnan viszont több pincétől. Valamit tud mostanság szekszárd vörösben...)

Mondanám még a Szt. Andrea Áldást, de ha nem találsz 2011-est belőle, akkor inkább mégsem - a 2011-es viszont tuti vétel, ha véletlen még találsz valamerre. Sajnos úgy tűnik, megszaporodtak náluk a borhibák az utóbbi időben.


Ha betérsz pár szaküzletbe, akkor pedig Németh Attila Gábor (N.A.G. borművek) Ég és Föld Cabernet Sauvignon-ját ajánlom így hirtelen. Vagy Nyolcas és fia pince Bikavér-t. Esetleg, ha különlegességet akarsz vinni egy Nyolcas és fia Turán-t. De a Dániel pince tetszőleges vörösével sem fogsz mellé, sőt.

2016. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm, ez már a bőség zavara :) De legalább nem tudatlanul keresgélek.

Két borszaküzlet is van a városunkban, inkább odamegyek, mint hipermarketbe. Remélem tudnak nekem segíteni.

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet.

2016. ápr. 21. 15:56
 5/8 Mojjo ***** válasza:
Biztos fognak tudni :) És persze nagyon szívesen!
2016. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:
Annyira esetleg megkérhetlek, hogy ha meglett a kiválasztott, akkor leírd, hogy mit választottál végül? Csak kíváncsiság - sajnos/szerencsére rendkívül kíváncsi ember vagyok :)
2016. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, megírom :)
2016. ápr. 22. 06:31
 8/8 Mojjo ***** válasza:
Köszi! :)
2016. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!