Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen jó barna sör ajánlott?

Milyen jó barna sör ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nemrég egyik haverommal megkóstoltam egy adag Krusovice barna sört. Először szokatlan volt a pörkölt malátás íz, mert ezelőtt még soha nem ittam barna sört, de a végén aztán egészen megkedveltem az ízét.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen jó barna sört ismertek barátságosnak mondható áron(kb. 300-400 Ft. körül)?


Köszi



2016. ápr. 25. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a Dreher Bak jött be. Igaz, kicsit olcsóbb, de tényleg jó.

Az ez alattiak, említést sem érdemelnek.

2016. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most így utólag megkérdeztem több embert, és ők is dícsérik a Dreher Bakot.


Amúgy esetleg van olyan külföldi, amit ajánlanátok?

2016. ápr. 25. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Én semmi jót nem tudok elmondani a Dreher Bak sörről. Mesterséges karamell és hozzáadott, fehérített nádcukor van benne. Teljesen harmónia mentes, élesen elkülönül a karamellizált íz az alap sör ízétől, a pörkölés nem hordoz magán semmi olyan jegyet, amit könnyen meg lehet találni egy átlag barna sörben. Szét van esve az ízvilág.

Tudom, hogy, ha más barnát nem kóstoltál, ez ízleni fog, de sajnos... Illetve szerencsére van sok, jobb barna sör.

2016. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer, ha hozzá jutsz, kóstold meg a Pardubický Porter -t, ami egy erős, krémes, harmonikus dupla bak. A portereket világa kicsit más, mint a sima bak / barna sör, de ha tetszik a pörkölés és a karamellizált íz,ezt nem hagyd ki!



Amit boltokba is kapni, gondolom az érdekel. Azt ajánlom, próbálj ki néhányat és érezd a különséget.

A Staropramen barnája kisebb boltokban is kapható és elég jó (ezt még nem a Borsodi üzemben rakják össze).

Néha lehet kapni barna Budwieser sört [link]


A Dreher Bak sörtől még a Közel barna is jobban teljesít, pedig az sem egy nagy eresztés.

Néhányan a Soproni Démon mellett is voksolnak.

Fekete Ászok is kapható néhány helyen (Blaha, Szt Gellért tér). Ár/érték-ben elég előkelő helyen áll. Pedig egy egyszerűbb barnaság, mégis jobb, mint és olcsóbb egyes nagy neveknél.


A kézműves szektor megint csak drágább sajnos.


A belga barna sörök nem ebben az ár kategóriában vannak, de ott is vannak jó eresztések. Hiába sorolnám, ez nem hétköznapi tömegesen iható kategória. Pedig egy kék Chimay megér egy kóstolót! És a Rochefort 8 is. De ezek 850-1000 között vannak. De külföldön, csak 20 centtel több, mint a kommersz.


Krusovice elég kellemes, könnyen iható. Bár szerintem túl van árazva. Ugyan ennyiért jobb cseh barnák vannak. Olvasgatni valónak itt van egy link [link]

Meg a blog, amit feljebb linkeltem.



A lidliben néha kapni dán Faxe sört. Na annak a barnája nem olyan jó, mint a világos. És drága is. Nem vesztesz vele semmit, ha kóstolod.


Más is érdekel, vagy, amit éppen kapni?


Lengyeleknél rengeteg jó barna van! Itthon nem nagyon kapni. Ha van haver, aki onnan jön, kérj 6-8 különböző barnát. Csalódni nem fogsz.

2016. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elírtam... A lidliben néha kapni dán Faxe sört. Na annak a barnája nem olyan jó, mint a világos. És drága is. Nem vesztesz vele semmit, ha NEM kóstolod, HANEM KIHAGYOD.
2016. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Intersparban már jó ideje kapható a német Eichbaum-család több képviselője. Mindegyik 200-300 Ft között. Német sörnél ez az árfekvés igen ritka.

Ennek van Schwarzbier változata:

[link]

És stoutja is:

[link]

Nem mondom, hogy kiugró minőség, de korrekt.

2016. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz objektíven vizsgállni a kérdést, ez kb olyan melyik a jobb a bmw vagy a merci. Egyik sem a suzuki ! :D De a viccet félre téve, nekem a Kozel Cerny jön be legjobban, sajnos csak dobozos kapható, 200 ft fél literes, erőteljesen karamellás. Második helyezett a Krusovice Cerne üveges, ez már testesebb. Bronzérmes a Stratopamen Cerny ami már kifejezetten kesernyés de nyáron jó betolni. Ami jó még a Guiness Draught ez szószerint fekete, de az ára is jó 700 körül van, azt csak akkor tolok ha a csajok meghívnak rá :D Amik kifejezetten rosszak: Dreher Bak szerintem pocsék, de sokan kedvelik, Soproni Démon az szerintem sört nem is látott max színezék+ víz, de ez csak az én véleményem. Oettinger meg Dab elmennek, ennyit próbáltam.
2017. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!