Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki írna nekem egy bevált...

Valaki írna nekem egy bevált akácbor receptet?

Figyelt kérdés

Kérném szépen, hogy ne csak a hozzávalókat, hanem az elkészítési folyamatot is írjátok le.


Köszönöm szépen!



2016. ápr. 27. 11:14
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Most hallottam ilyesmiről először. Viszont eyszer már tettek fel a GYK-n egy ugyanilyen kérdést, és jöttek is rá bővebb válaszok is, szóval hátha segít alapon:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit..

2016. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
69%
Azért ha nem vagy ilyesmihez szokva (kristálycukorból erjesztett löttyökhöz), akkor 1-1 pohárnál többet inkább ne tolj be, irgalmatlan gyomorforgató másnaposság terhe mellett. „Akácbornak” ugyanis az akáccal ízesített cukorcefrét nevezik.
2016. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző receptből a citromsavat hiányolom, ugyanis a savszegény borok könnyen romlanak, és az ízük is jellegtelen lesz. Hogy őszinte legyek akácborról én sem hallottam, de javaslom, hogy nézd meg a bodzavirág bor készítését. Szerintem túl nagy eltérés nem lehet! [link] Ezen kívül érdemes a gyümölcsborok készítését is átnézni, hátha találsz valami jó ötletet:

[link]

2016. ápr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 3. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!