Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok olyan mézeskalács...

Mondanátok olyan mézeskalács receptet ami nektek nagyon bevált?

Figyelt kérdés
Köszönöm a választ
2015. dec. 18. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokszor ajánlottam már ezt másoknak, mert remekül bevált:

[link]


Először "normálisan" csináltam, aztán rizsliszttel. Ez utóbbi kicsit más, "darásabb" lesz a tészta (ez a rizsliszt jellegzetessége) és hangyányit törékenyebb, de még mindig szaggatható és ugyanolyan finom ízű, mint az eredeti.

Sőt, darált olajos magvakkal is összehoztam egy verziót, csak az már nem olyan, hiába finom. Inkább grillázsszerű ;) és törékeny is. Idén maglisztekkel is próbálkozom.

Viszont a méz-cukor-vaj összeolvasztása az elején brilliáns, egy browniemban is az van és nagyon finom az is.

2015. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy cukrász ismerősömtől tanultam ezt a receptet, ennél finomabb mézeskalácsot még soha nem ettem.

Tökéletes az állaga és nagyon sokáig eláll és puha marad.

42 dkg liszt

20dkg porcukor

1 csomag sütőpor

2 egész tojás

18dkg vaj vagy margarin

1 citrom reszelt héja

6 evőkanál méz

és persze mézeskalácsfűszer ízlés szerint


Miután összegyúrtad a hozzávalókat hagyd állni a tésztár legalább fél napig, vagy egész éjszakára, majd lehet szaggatni és közepes lángon barnulásig sütni.

2015. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!