Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogyha másnapos...

Miért van az, hogyha másnapos vagyok és megiszom akkor egyetlen doboz sört, akkor elmúlik teljesen?

Figyelt kérdés
Ez lenne amit gyógysörnek hívnak? Miért van ennek ilyen hatása?
2016. máj. 1. 10:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
Örülj neki, én 3 napig is másnapos vagyok...mindenkinek más a szervezete
2016. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Igen, ez a gyógysör.

A másnaposság egyik fő elvonási oka az elvonási tünet, amit némi alkohol azonnal megszüntet.

2016. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
#2-nek igaza van, ez az alkoholizmus, amikor újabb adag drog kell az elvonási tünet megszüntetéséhez.
2016. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Bár nem tartom magam alkoholistának, mert ahhoz leginkább a rendszeresség kell én pedig havi két alkalomnál többször nem szoktam inni. Igaz, akkor tényleg sokat legtöbbször.


Olvastam amúgy már erről, hogy ha valaki mondjuk valamilyen függő (drog, pia, gyógyszer, stb.), akkor annak is az elvonón kis adagokban adnak olyanokat, amilyen függése van, hogy el bírja viselni. Csak nem kapcsoltam össze ezt a kettőt a fejemben. Kösz még egyszer a válaszokat!

2016. máj. 1. 12:06
 5/14 aperitif ***** válasza:
Egyrészt a kis mennyiségű alkohol, ami a megvonási tüneteket enyhíti, másrészt pedig a folyadék bevitel, mert a másnaposságot a dehidráltság (kiszáradás) okozza.
2016. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Phoney ***** válasza:

Ugyanazért, amiért sok más kisebb rosszullét tüneti kezelésére is alkalmas, valszeg az idegnyugtató hatásán keresztül. Pl. sokféle allergiás tünetre is jó, persze csak amíg ki nem megy az alkohol.


Gondolom azért nem arról van szó, hogy reggel 9-kor embriópózban öklendezve fetrengsz a másnaposságtól és azt egyetlen sör eltüntetné...

2016. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozgatás az megy b#zik, csak az ellenérvek sorolása nem.
2016. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
ma 20:05: Told már ide légyszíves azt a tudományos forrást, ami szerint az alkohol egyetlen berúgással rögtön fizikai függőséget (!!!) okoz, és ezért a másnaposságot elvonási tünetként lehet értelmezni. Akkor majd biztosan nem lesz lepontozás.
2016. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az csak tévhit, hogy elmúlik teljesen! Legfeljebb elodázod egy kicsit, de valójában a másnapot csak teljes absztinenciával lehet kiheverni. Arról nem is beszélve, hogy utána megkívánsz még egyet, aztán megint egyet és végül ismét négykézláb találod magad :)
2016. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2016. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!