Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A baratomnak savhianya van....

A baratomnak savhianya van. Milyen borral lehetne javitani ezen?

Figyelt kérdés
Szaraz voros? Szaraz feher ? Es mennyit belole, meg mikor?

2016. máj. 21. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Hahaha.
2016. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
HA savhiánya van, akkor ecetes, citromos ételeket egyen, ne pdig bort, mert attól legfeljebb részeges lesz.
2016. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
38%
Pedig a bor jó erre. Száraz vöröset igyon.
2016. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkább rosét...
2016. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
82%
Elöljáróban szeretném leszögezni, hogy nem vagyok dietetikus, sem semmilyen más hűde nagy szakértője a témának. Viszont, amennyire tudom, a bor serkenti a gyomorsav termelődését. A vörös és a fehér is. Egy rozénak általában valóban alacsonyabb a pH-ja, (azaz bizonyos értelemben savasabb), mint egy vörösbornak, de ez a gyomornak pont tökmindegy lesz - a gyomor pH-ja ugyanis mindkettőnél jóval alacsonyabb. A gyomorsav egy erős savat, a sósavat tartalmazza, míg a borban gyenge savak vannak, mint borkősav, almasav. Ezek a vízzel szemben ugyan savként viselkednek, de a sósavval szemben nagyon nem :) Szóval nem azért segítünk a gyomornak, mert valami hűde savasat viszünk be, hanem azért, mert gyomorsav termelésére serkentjük. Ehhez kiváló lesz bármely bor. Arra azért ügyelnék, hogy ne egy olcsóbb édeset igyon a barátod, mert gyomorpanaszokra nem feltétlen lehet ideális... Valami jobbféle szárazra tippelnék. Ami tetszik neki.
2016. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. máj. 21. 19:58
 7/14 anonim ***** válasza:
Off: létezik ilyen is, hogy savhiáy? A legtöbb embernek pont lúgosítania kéne, ilyenről nem is hallottam. Mit takar ez pontosan, kíváncsi vagyok?:)
2016. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lúgosítania senkinek az ég világon nem kellene.

Esetleg savtúltengése lehet.

2016. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az előttem szóló írja. A "lúgosítás" korunk egyik legnagyobb egészségügyi kamuja, aminek az égvilágon semmi valós háttere nincs. (A homeopátiával, biorezonanciával, új germán medicínával, oltásellenességgel és sok minden mással együtt.)
2016. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A savhiany igen is letezik. Nehezen emeszti az etelt sokaig teltseg erzete van. Nem rud egyszerre sokat enni az ember. Bufog is tobbet mint kellene es szekrekedes is lehetseges. De nezz utana
2016. máj. 22. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!