Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Legjobb bolti pálinka?

Legjobb bolti pálinka?

Figyelt kérdés

Gyümölcsonként melyik márka a legjobb? Melyiket ajánlanatok, melyik a legjobb:

alma

barack

szilva

meggy

szolo

körte

cseresznye?



2016. máj. 23. 18:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve meg a málna
2016. máj. 23. 18:29
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%

Alma:

Keveset kóstoltam, de a Pannonhalmié nagyon finom, karakteres, az Agárdié érlelt almája is jó, de az elég visszafogott.


Barack:

Na ebből próbáltam egy párat, de a letöbb főzde csak kínlódik vele. Ami kimondottan finom, az a Sáppusztai és Bestillo, illetve az Agárdi, de annak inkább a nagyon sokáig tartó barackos szájíz az erénye, ami az utolsó korty után nem sokkal jelenik meg, és semelyik másik boltinál nem éreztem még.


Szilva:

Ez kicsit trükkös. A legtöbb kereskedelmi főzde közel ugyanolyan édes–olajos jellegű szilvapálinkát készít, és ezt többen is jól meg tudják csinálni: pl. Agárdi, Schiszler, Márton, de egész jó az Árpád, Gyulai, igazából még a Zsindelyesé sem rossz. Egyesek próbálják kicsit markánsabbá tenni ezt a stílust, a Sáppusztainak valamennyire sikerül, a Pannonhalmi inkább ront rajta ezzel. Mások érleléssel dobják fel, pl. az Árpád vagy az Agárdi érlelt szilvája elég jó.

Namost ez a fajta édeskés szilvapálinka nem hasonlít a klasszikus, fanyarabb kisüsti szilvára (még akkor sem, ha amúgy kisüsti), és olyannal kereskedelmi pálinkafőzdétől még nem is találkoztam, kivéve a Pajor szilváját, de az nem volt annyira jó. Ha klaszikus szilvát akarsz, akkor Pesten a Bohémia Sörszalonban a Jelínek 10 éves szilvája (Gold Slivovitz 10 years, 50% alk.) kitűnő darab, de valószínűleg az olcsóbb változatok is ebben a stílusban készülnek. Ami a magyarok közül eddig kilógott a sorból és jónak nevezném, az a Matheus 44 silver, de nagyon visszafogott íze van és ehhez képest drága is.


Szőlő: a Pannonhalmi irsaija nagyon jó (szerintem ez a legjobb pálinkájuk), a cserszegijük viszont nem annyira.


Körte: ebből se sokat ismerek, az Árpád Kisüsti pl. jó volt, hozta azt az erős, tiszta körteízt, amit egy épkézláb körtepálinkától vár az ember. Külföldiból a pesti Vom Fassnak van jó érlelt francia körtéje, bár literszámra nem éri meg kiméretni, max 1-2 decit.


Meggyből elvétve kóstoltam 1-2 felejthetőt, cseresznyéből és málnából semmit.

2016. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont a te szakértelmedre volt szükségem. Érdekes, hogy a Rézangyalt és a Panyolait egyszer sem említetted. Ennyire rosszak? Pedig elég drágák.
2016. máj. 24. 08:57
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha a pálya mellől beleszólhatok a dologba: a Rézangyalt sajnos elég jól ismerem, igencsak sokfélét volt szerencsétlenségem kóstolni belőlük. Ezen kívül azért pár Márton és Lányait, Agárdit, Pannonhalmit én is kóstoltam, szóval mit ne mondjak... ég és föld a különbség. A Rézangyal fényévekkel van lemaradva a normális minőséget előállító főzdékhez képest. De - legalábbis tapasztalataim szerint - egy dologban jó: kb minden termékével egyenletes minőséget ér el. Egyenletesen alacsonyt.
2016. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%

A Rézangyal csak a marketingre koncentrál, és nagyon közepes pálinkákat tesz emögé (ők nem is főznek, csak innen-onnan összevásárolt pálinkából csinálnak jól iható, de ízben teljesen felejthető keverékeket, amiket én kb. az áruk felét fizetném ki. Barack és szilva megvolt, mindkettő komolytalan.


A Panyolai Elixír sorozatból a szatmári szilva ízetlen, a barack borzalmas, a feketeribizli semmilyen, szóval ők sem a pálinka minőségéből élnek, hanem abból, hogy minden polcra és minden pult mögé bevásárolják magukat. A Panyolai Aranyszőlő viszont épp nem volt rossz, ez igen egyedi stílusú pálinka, nagyon masszívan ágyazott, valahol a cognac és a gyümölcslikőr közt van az íze, de persze nem édesített. Nem is vészesen sok érte a kb. 5500, ha az embernek ez a stílus kell. Ebből a szériából biztos nem rossz a többi sem (Aranyalma, Aranykörte, Rubinmeggy, ezekre én is kíváncsi vagyok).

2016. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Trevor. ***** válasza:
Kárpátia körtepálinkát ittam, az nem volt rossz és az ára sem vészes.
2016. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pedro401 ***** válasza:
48%

Szerintem olyan nincs hogy "jó bolti pálinka"

Ha megnézed az van ráírva hogy "...ízű pálinka" tehát nem azt jelenti hh igazi gyümölcsből van. Ha jó pálinkát akarsz inni akkor a nagyfater házipáleszát iszod. Külömben is azok a bolti sz**rok csak keserű ízetlen vackok.

(Én legalabbis ezt gondolom..)

2016. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:
90%

Pedro401


Ha MEGNÉZED (ahelyett, hogy soha nem létezett dolgokat találsz ki) akkor nincs ilyen ráírva. Mesélj már, hol láttál „...ÍZŰ PÁLINKA” nevű italt? A pálinka egy eredetvédett árujelző, egyáltalán nem lehet ráírni semmi másra, mint tiszta gyümölcspárlatra/törkölypárlatra. Ha szerinted hamisítják, akkor pedig alap, hogy nem vallják be a címkén, nem?


Igen, 2002 előtt volt olyan, hogy gyümölcspálinkaként lehetett eladni a gyümölcsízű kommerszt, de akkor sem „...ízű pálinka” volt a neve, hanem simán barackpálinka, stb.

2016. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!