Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki jobban bírja a töményet mint a sört?

Figyelt kérdés

Üdv! Nem vagyok nagy ivó, úgy 2 havonta ha alkalom van rá fogyasztok alkoholt. Kb egy éve egy sütögetésen nagyjából 3 óra alatt megittam 4-5 sört (2-2.5 liter), előtte és közben is ettem. Nem voltam tőle részeg de szédültem, félrenyomtam a billentyűket üzenetben stb. Szóval becsiccsentettem. Azóta párszor volt ilyen sörözgetés, 3-4 után kellemesen érzem magam, 5 körül már szédölgök.

Nemrég volt, hogy sokféle töményet ittam rövid időn belül, előtte pedig csak egy könnyű reggelit ettem.

Megittam 4 feles pálinkát és 2 vagy 3 jagert. Megéreztem természetesen de nem voltam annyira se becsiccsentve mint a sütögetésnél. Egy órán belül ittam és elvileg alkohol is többnek kell, hogy legyen ennyiben.


Van még aki jobban bírja a töményet?


2016. máj. 30. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindig így vagy vele? Mert nekem volt már, hogy fél sört megéreztem s az is előfordult, hogy negyed liter töményt egyáltalán nem... Szóval ha ez a töményes eset alkalmi, akkor lehet, hogy pont úgy jöttek ki a körülmények.


De nálam is az van, hogy nem feltétlenül az alkoholmennyiség számít. A tokaji aszú erősebben hat rám, mint a tömény.

S a minőség is számít. Rossz minőségűt nem szoktam inni, de ilyen-olyan okból előfordulhat (illetve relatív is, mi a rossz). A rosszból 2 korty kikészít, ilyenkor vagyok másnapos. Jó italtól soha, csak ifjan, amikor kezdőként mindent összeittam...

2016. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sörtől mindig ez van, töményet ritkán iszom ennyit. De semmiből sem az alját szoktam inni. Sörből is heineken, pilsner hasonlókat szoktam. Pálinka az házi volt annak nem ismerem a minőségét, a jager meg gondolom egységes minőségű.


Azért furcsa, mert a sörre mindig azt mondják, hogy "áhh mire a harmadikat iszod az elsőt már ki is vizeled" és tényleg gyakran kell tőle wc-re járnom, de hamarabb megárt.

2016. máj. 30. 22:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a szénsavra tudok gondolni. Gyorsabban megüt, mint egy mentes. Pl. lásd: Fény ital.
2016. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van, 6 felestol csak enyhen becsiccsentek, 6 sortol mar berugok. Gondolom a szensav.
2016. máj. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ki mire van "hitelesítve". Én csak sörtől be sem rúgok, akármennyit megihatok, előbb pukkadnék ki tőle, minthogy berúgjak (átlagos szesztartalmú, 5 - 6% - os sörre gondolok). Sör töménnyel azt nagyon bírom, akár tíz unicum tíz sörrel is, ha sokat is iszom, érzem én, de a fejem tiszta marad.


(Ezeket persze úgy kell érteni: nem üres hassal, pihent állapotban)


Borral viszont már nagyon óvatos vagyok, az hamar megüt.

2016. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Egyik haverom ha megiszik 3 óra alatt fél liter vodkát nem mondom hogy józan de tök beszámítható, és normálisan viselkedik, ha viszont 4-5 sört iszik meg ugyanennyi idő alatt, akkor tiszta hülye. Hülyeségeket pofázik és nem viselkedik normálisan xd. Ja és normál 37.5-40%-os vodkáról és normál 4-5%-os sörről van szó, és ez nem egyszeri, régóta iszok vele és mindig ez van. Még ha 37.5%-os vodkával és 5%-os sörrel számolunk, akkor is másfélszer annyi a szesz a a fél liter vodkába mint az 5 sörbe. Szerintem a szénsav csapja meg őt nagyon, sokkal jobban mint általában az embereket. Lehet ha szénsavassal inná a vodka is beütne, de azt mindig szénsavmentessel kíséri.
2016. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sör töménnyel azt nagyon bírom, akár tíz unicum tíz sörrel is, ha sokat is iszom, érzem én, de a fejem tiszta marad. "


Négy tippem van:

- A túlvilágról írsz.

- Legalább 3 mázsa vagy.

- Ezt a mennyiséget mintegy 10+ óra alatt termeled be.

- Túlzol picit :)

2016. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.


Nem ma kezdtem, hozzá vagyok szokva. Nem nagy dicsőség, de ez van.


41 leszek idén, 110 kiló vagyok. Igen, több óra alatt iszom meg 10 sör + unicumot, miért mennyi idő alatt kéne meginni 5.5 liter folyadékot? 20 perc alatt? Délután 5 körül megyünk le a krimóba, este tízkor záróra, kb. ennyi idő alatt, közben megy a csipsz, ropi, de van, hogy pizzát rendelünk, oda az ivóba. Én mindig eszem is, ha iszom.


Nekem ugyan mindegy mit hiszel, de tapasztalatlan lehetsz, még keveset láttál, van aki ettől többet is leenged a torkán.

2016. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aha...


[link]


Itt csináltam egy számítást. Az első 5%-os sör és 40%-os feles kombódat 5 órával ezelőtt csináltad, utána fél óránként ittál egy ilyen kört, az utolsót fél órával a "mérés" előtt és 110 kg vagy. Ezt az eredményt adta ki:


"Az összes bevitt alkohol mennyisége: 504g.

A szervezetedben még kb. 487.5g. tiszta alkohol található.

Ez 9.75 ezrelék véralkohol szintnek felel meg."


Az alkohol hatásai (wiki):

"Aluszékonyság: kb 2,5-4,0 közötti ezrelékpontok esetén fellépő állapot. Lomha mozdulatok, koordinálatlan mozgás jellemző, a reakcióidő nagyon elhúzódhat bármiféle külső ingert illetően. Fokozott rosszullét, hányás, vizelettartási nehézségek jelentkezhetnek. Súlyosabb esetben a személy képes akár a leglehetetlenebb testhelyzetekben is elaludni.


Kómás állapot: kb 3,5-5,0-ig. Teljes eszméletvesztés, kórosan alacsony testhőmérséklet. Légzés és keringés koordinálatlanná válik, rosszabb esetben a légzés leállhat, ami fulladásos halált okoz.


Halál: a durván 5 ezrelékpont feletti véralkoholszint súlyos alkoholmérgezést okoz, túlélni gyakorlatilag lehetetlen."


Tehát akkor vagy egy X-men vagy, egy kicsit haszontalan szuperképességgel, vagy túlzol.

2016. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Más kalkulátor a felét sem adja ki. Valamit elszámoltál. Jó, még 3.8 ezrelék (máshol ennyi jön ki) is nagyon sok, lehet, hogy korábban kezdtem, ezt az 5 órát hozzávetőlegesen adtam meg, ne vedd kőbe vésett időnek, különben is, fél liter tömény után már más az időérzékelés. A kocsma 22 - kor bezár ez biztos.


De kitartok amellett egy tivornya alatt - kevesebb/egyenlő 10 óra - alatt nemegyszer megittunk ennyit.


Ma már visszavettem, mert nem egészséges ez, de volt idő, mikor nagyon belehúztunk.

2016. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!