Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefre tetején penész kezd...

Cefre tetején penész kezd növekedni. Ez normális?

Figyelt kérdés

Érik nálunk a faeper, elkezdtem gyűjteni hordóba és ma megnéztem és azt láttam, hogy helyenként penész kezd rajta kialakulni. Nem egybefüggően, hanem csak helyenként. Leszedtem róla, de nem hiszem hogy sikerült volna teljesen kiszednem belőle. Öntsem ki ezt a cefrét vagy jó lesz így?

Elég bosszantó mert fóliát tettem a fa alá, arról gyűjtöttem, át is mostam az epret ami nem kis meló volt erre elkezdett penészedni. Help!!



2016. jún. 11. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
normális, de nem jó! szedd le, és a cefre tetejét naponta többször nyomogasd le. ha zárható az edény, akkor legyen tele, persze hagyd hogy levegőzzon is. esetleg egy kis szulfitot is lehet hozzáadni
2016. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normális. Egy megoldást tudok javasolni. A fáról lerázott mennyiséget élesztőzd be. Lehet, hogy így 2-3 kisebb edényben lesz cefréd, de így nincs ideje penészedni. Mivel a CO2 párna alatt nem igen szaporodnak a nemkívánatos jelenségek.
2016. jún. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!