Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A nevesebb borászok mind...

A nevesebb borászok mind alkoholisták?

Figyelt kérdés

Voltunk már több borvidéken (Tokaj, Villány, Eger, Badacsony) is borkóstolóval egybekötött programokon és a kóstolókat tartó nevesebb borász szinte kivétel nélkül mindig be volt már rúgva mikor elkezdődött a kóstoló. Szégyenszemre még női borász is.

Azért ezek viszonylag sikeresebb emberek, miért kell így lejáratniuk magukat?



2016. jún. 14. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem így működik.

Jó, biztos vannak, akik rákaptak az italra, de egy ilyen helyen nem nehéz berúgni.

Én is voltam már egy-két pincében, egy deci ebből, másikból is egy deci, aztán már éreztem a fejemben, mert nem minden bor olyan gyenge.A borkocsonyáról például már millió legendát hallottam, hogy egy kanál és KO.

2016. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Evidens, hogy aki nem szereti a bort, az nem megy borásznak.

A bort azért készítik már évezredek óta, hogy az emberek fejébe szálljon és jól érezzék magukat tőle. Felejtsd el a sok sznobot, aki megmagyarázza, mi minden másért issza a bort!

A bort pedig meg is kell kóstolni, és persze nem minden esetben köpik ki. A rendszeres borfogyasztás pedig alkoholizmusnak számít, nagyon könnyű belecsusszanni és nehéz kijönni belőle (egyébként nem is lehet). A borászok 80%-ánál csak idő kérdése az egész.

2016. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
88%

Érdekes, mert én sok tucat kóstolón voltam, és egy azaz egyetlen egy darab esetet tudnék említeni, amikor a borász be volt állva. Soha máskor nem.


(Az meg írtó gáz, hogy van, aki sznobságnak tartja, ha valaki az alkoholt nem azért issza, hogy berúgjon. Ez azért kemény. Sok fura véleményt olvastam már itt, de egyelőre ez visz mindent. Az meg, hogy a borászok 80%-nál csak idő kérdése lenne, egyértelmű marhaság. A válaszadó valószínűleg nem nagyon ismer borászokat, ha egyáltalán ismer egyet is, aztán _elképzeli_, hogy biztos így van. Nem, nincs így.)

2016. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Történelmi borvidékről származom, borásznak (is) tanultam. Az igazán nagy borászok közül egyet sem ismertem, aki alkesz lett volna. Nekik a borkészítés alkotás! Művészet. Nem a borba, nem annak hatásába "szerelmesek", hanem az előállításába, a házasításba, az új (sokszor csak számukra érzékelhető) ízárnyalatok előcsalogatásába.
2016. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy egyszerű zomelié vagyok, fel vagyok hatalmazva az alkoholizmusra.
2023. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Te egy egyszerű alkoholista vagy, aki még le sem tudja írni azt, amit hazudni akar.
2023. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyurcsány Úrral tetszesz keverni, more!
2023. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!