Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aki eddig alja borokat fogyasz...

Aki eddig alja borokat fogyasztott érez különbséget ha minőségit kóstol?

Figyelt kérdés
az érthető hogy aki otthonosabban mozog a borok világában a jó után sokkal jobban megérzi a rosszat , a legalsó kategóriás boripari készítményekig, de kérdés hogy fordított helyzetben valakinek ha már "megszokta" a savas kénes jellegtelen vackokat iszik ha borról van szó, tapasztal szembetűnő különbséget ha minőségibbet kóstol? (itt olyan 5000 ft határúakra gondolok)
2016. jún. 17. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen!
2016. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
17 éves vagyok, minden hétvégén a jó öteg Dankóval és koccintós meg tablettás borokkal isszuk csatakra magunkat. Amikor szülőkkel vagyok, vendégség vagy valamilyen rendezvény, kezembe adnak minőségi bort de őszintén nem érzek különbséget 98%ban. Bor bor. Vannak nyilván kivételek ízre, pl minőségi nagyon ízlett, de találkoztam már olyan minőségivel is, aminek ezerszer szarab*b ize volt mint sok tablettásnak. Szóval változó, max annyiban lehet megfigyelni hogyha berúgsz mind a kettőtől akkor talán a minőségi ivás után másnap nem leszel pocsékul
2016. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha iszunk mi is az olcsóbb borokat választjuk általában.


Minőségi esetén csak annyi különbséget érzek, mint két olcsó bor között is, vagy ízlik vagy nem. Ittam már ritka pocsék minőségi bort.

2016. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jó borokat szoktam inni, mégsem vagyok benne biztos hogy egy 400 forint alatti literárú borokhoz szokott ember jónak találna egy 5000 forintos száraz bort (a tokajit valószínűleg annak találná, mert az édes). Viszont az garantált, hogy egy 400, és egy Borhálóban vett 1000 forintos literárú bor között hatalmas különbséget érezne mindenki.
2016. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szaszaa11 ***** válasza:
Az a baj, hogy az árat egyenlőnek tartjátok a minőséggel. Bármilyen tompa érzékű emberről is beszélünk, ha egy "minőségi" bort rosszabbnak érez, mint a tablettás, akkor az nem minőségi, akkor sem, ha 120 ezer forintért vásárolta. Itt megjegyezném azt is, hogy a 2-3 ezres kategória még bőven az árkategória legalja! Előző gondolatmenetemet folytatva ez nem azt jelenti, hogy ennyiért nem kapni jó bort. Ittam 1000 forintos élvezhető, jó bort, és ittam 40000 forintos majdhogynem moslékot is már. A bor annyit ér, amennyiért megveszik - de ez nem határolja be a minőségét. Itt kezdődnek a gondok, a laikusok nagy alkalmakra halomra veszik az 5-10 ezer forintos borokat, sokszor pofára esnek, és onnantól kezdve nekik inkább az ezer alatti árkategória, mert ugyanazt, vagy akár többet is nyújt. Ahelyett, hogy szakértői tanácsot kérve, jóhìrű vinotékából, pincészetből relatívan olcsó, de jó bort vennének, inkább szenvednek a szinte ihatatlan összecsapott munkákkal (borokkal). És ez a legnagyobb hiba, amit borszerető ember elkövethet, mert kimarad valami olyanból, amire valóban vágyik. Mindig sajnálattal és szomorúsággal töltenek el az ilyen kérdések és válaszok...
2016. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

számomra a bor az bor! (Undorodom a bortól ,mert ez volt életem első itala amitől 200%-os másnaposságot értem el)!


Viszont van egy kivétel: MEGGYBOR! Azt bármikor megiszom!

Olyan mint ha édes szörpöt innál!

2016. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!