Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kadarka bort hol érdemes venni?

Kadarka bort hol érdemes venni?

Figyelt kérdés
Illetve milyet? Netről érdemesebb? Nyárra szeretnék egy könnyedebb bort kipróbálni.
2016. jún. 23. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Netről Pannon borbolt-ot tudom ajánlani, esetleg Pince Áron, ha nincs környékeden bor kereskedés. Kereskedés azért jobb, mert el.tudod mondani az igényed, és ők is tudnak jókat mutatni.
2016. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Még csak ismerkedek a borokkal. A Bockról már hallottam jókat, meg Geréékről is, de az 4 ezer ft fölötti és még nem akarok annyiért.

Günzert meg még nem ittam. Egy könnyed, lágy bort akarok venni, melyiket érdemesebb?

2016. jún. 23. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan boltok, ahol lehet kóstolni is, és úgy vásárolni, pincékben is érdemes körülnézni vagy fesztiválokon, és kóstolni. Akkor könnyebben találsz jókat.
2016. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mészárost kóstoltam, de csak a simát, a prémiumot nem. Kékfrankosból nagy különbség volt a prémium és a sima között. A teszkóban is kapni. A sima is fincsi. Kicsit fura, hogy a prémium csak 85 pont.


Fekete: ilyen áron egy 90 pontos kadarka érdekes lehet.



Teszkóban van még Bodri, Eszterbauer (ez nekem nagyon tetszett).

Spárban van néha Hetényi, Mészáros (persze rendelni olcsóbb)


Gere számomra ismeretlen. Túl drága. Günczer ismeretlen nekem.

Makvárt inkább passz. Iható, de nem éri meg.


Ez is ajánlott oldal: [link]

Innen Taklert kóstoltam. Vennék máskor is.



Amit más is mond: egy rendes bor ivó helyre érdemes elmenni, kikérni egy kóstolóra és végig kóstolni. Egy kis vizes kiflit rágcsálhatsz közben az ízek semlegesítésére.

2016. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, hogy rendelek mindkettőből 1-1 üveggel. Vidszont lenne egy kérdésem, ami nem az alapkérdéshez tartozik.

Ki szeretnék próbálni külföldi borokat (Fr.o., Chile, Sp.o.). Viszont nem akarok túl sokat költeni rá, mert kezdő vagyok egyelőre. Szerintetek miket érdemes kipróbálni? Esetleg linkeket is küldhetnétek róla.

2016. jún. 23. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Könnyed, lágy bor... Hmmm

Kadarkából ilyenre nem emlékszem. Mojjó majd segít talán.


Sógor kadarka kellemes piros gyümölcsös ízek, enyhe füstösség és szép, nem tolakodó hordókezelés. Kellemes tanninok, friss savak. Hosszan lecsengő füstös szeder íz.


A Hetényi sem egy sav bomba. Kissé behűtve ki lehet emelni a savasságát. 15 fok körül már szépen kijön és jót tesz a többi íznek is. (talán sok benne az alkohol ehhez a borhoz?)


J.P. Chenet - soft and fruity. Ez lágy vörös. Tökéletes Hawaii pizzához való vörös bor. Lágy, rengeteg gyümölcs, hosszú utóízében áfonya. Teszkóban kapni néha. Kretén, ferde nyakas üvege van, mint valami öreg ember lógója :) de érdekes egy ital!


Nem is emlékszem már milyen jó könnyed nyári bort ittam. Talán Hajós-Bajai vörös válogatást kaptam, ami nyáron jól esett.

2016. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lidlben vannak francia borok, azokat próbálgasd vörösben. Mindenféle árfekvés van, de 1000 forintokért kiválók vannak. A Kaiken kicsit drágább, az tescós, de elég jó, ezek chileiek.
2016. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+1 lidli és tesco selection borok mellett. Elég jó kezdő szint, ha a pénz számít.
2016. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!