Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány liter pálinka várható 1...

Hány liter pálinka várható 1 hekto IDEI FAEPER cefréből?

Figyelt kérdés

Most fogunk főzetni vinni kb. 10 hekto cefrét, amit két ismerőssel közösen gyűjtöttünk az elmúlt hónapban.

Tudom, hogy nem lehet előre biztosra meghatározni a pálinkát, de úgy gondolom, abból jósolható, hogy másnak mennyi lett idén idei alapanyagból?

(Mikor elkezdtük szedni a termést, borús napok voltak, utána pedig a hónap 3/4-ed részében tűzött a nap...)


Aki főzetett ideit, leírná a tapasztalatait?


Fontos:

-Nem adtunk a cefréhez semmit. Se cukort, se élesztőt, meg semmit amivel mások szoktak turbózni, csak a tiszta gyümölcs.

-És tiszta gyümölcs, igyekeztünk mellőzni belőle a koszt, és más gyümölcs sincs benne.

Jó illatú a cefre...


Ezek alapján mit tudtok mondani, főként azok, akik már főzettek idén?


Köszi a segítséget előre is!



2016. júl. 16. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Max 12-14l de az cukorral, anélkül 6-7L/Hekto.
2016. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Fogalmam sincs, de szívesen vennék majd belőle, ha jól sikerült...
2016. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem eladó! :p
2016. júl. 18. 11:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért aki főzet vagy főzetett idén, írjon, hogy mennyi lett, akár most, akár később...!
2016. júl. 18. 11:47
 5/13 anonim válasza:
Hát olyan 6-7 literre számíthatsz, ha valahol egyáltalán kifőzik, ugyanis a főzdék általában 200 litertől vállalják. Nekem is most ez a problémám mert csak 120 liter cefrét tudtam összeszedni.. Szòval csinálok egy szilva-faeper kombót, remelem jo lesz :)
2016. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Úgy látszik a kérdező csak a magas %-os válaszokat veszi alapul, én elsőként leírtam mennyi jött ki, mennyi várható, de nem vette készpénznek.

Hátha a előttem levő válaszolónak jobban hiszel.

2016. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló ne hisztizzél! Nem csak a te válaszodra vagyok kíváncsi. Annál is inkább, mert pont olyanok válasza érdekelne, akik valóban főzettek is tisztán faeperből idén. Nem tavaly, nem azelőtt, hanem idén, és nem mással keverve, csakis faeperből.


Igazán köszi a válaszod, de igazából nem egyértelmű belőle, hogy csak az általános infót írod, ami kering a neten vagy a közbeszédben meg régebbi idők tapasztalatából, vagy tényleg főzettél. Na most itt a 6. válaszban írod, hogy "leírtam mennyi jött ki". Szóval akkor ha igaz, valóban főzettél.

Rendben. De akkor neked végül 12-14 liter lett vagy 6-7? Cukrosat is főzettél meg tisztát is? És nem tudod mennyi pálinkád lett? 6 liter? Netán 7? Vagy 12? 13? 14????

Áhh, szóval nekem kicsit furcsa, hogy nem bírtad konkrétan leírni.

(Netán azt nem tudod mennyi volt pontosan a cefre, ezért nem mered biztosra leírni az eredményt? Hát pedig a főzdék amikor átveszik, elég jól meg tudják mondani, hogy mennyit vittél! Sőt még le is írják az átvételi nyugtán...)


Egyébként is utaltam rá a kérdés kifejtésében, hogy mennyi mindentől függ a kihozatal. Ahány ember, annyi cefre. Egy válasszal semmire nem megyünk. Még száz választ se lehetne készpénznek venni. De ha már egy pár vagy néhány tucat ember tapasztalatát olvashatnánk itt, már iránymutató lenne...

Ezért örülnék, ha írnának mások is, és biztos vagyok benne, hogy másokat is érdekel ez, nem csak engem!

(Meg abban is biztos vagyok, hogy kevesen főzetnek faepret, és ebből tök véletlen, hogy valaki ide téved, ezért nem fog egy hamar sok tapasztalat összegyűlni, de sose lehet tudni. Első válaszoló! Ha téged zavar a kérdésem, akkor ugrod át legközelebb!)

2016. júl. 25. 13:02
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös köszi! Hát 120 l valóban kevés, nekem az a tapasztalatom hogy 400 l alatt sem állnak szóba az emberrel. :) Mi most összeálltunk, amibe azért mentem bele, mert az ismerőseim is tisztán gyűjtik az epret. Mármint nem csak úgy értve, hogy csak faeper, hanem a szó szoros értelmében tisztán... Tehát kosz nélkül. Föld, levelek, gallyak, penészes szemek és egyéb randaságok nélkül. Ők sem kerítésszaggatóra vágynak, hanem jó pálinkára. Korábban akart velem összeállni egy alak, de ő megmondta, hogy nem érdekli, ő csak összegereblyézi a leesett gyümölcsöt, és rakja a hordóba a szeméttel együtt. És cukrot nyom rá, hogy azért pálinkája is legyen. Ízlések és pofonok... Ez nekem nem kell...


Neked is javasolnám, hogy állj össze mással, mert sokkal jobb a csak faeper, mint a vegyes. De meg kell gondolni, hogy kivel főzet együtt az ember!!! Talán a biztos vegyes még mindig jobb, mint hogy egy főzetős társ elrontson mindent... :)

2016. júl. 25. 13:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem hisztizek vazze, feltettél egy kérdést én meg válaszoltam, de szóra sem méltattad. Mit vártál, hogy 50-100 választ fogsz kapni? Itt sok kérdésre csak 2-3 választ adnak.

Igen mi főztünk de máskor is, 13-14L jön ki 1 hektó cukros cefréből, mi csak így főzünk. Az elég nagy pazarlás részünkről, hogy csak azért legyen fele a pálinka, mert nincs cukor benne.

Senki nem tudja megmondani ha megkóstolja, hogy cukros főzet.

2016. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem miért ragaszkodsz ehhez az évhez. Tàjegység eper fajta is szàmìt... Mi fokoljuk a cefrét mikor a legmagasabb a "mustfoka" akkor kellene főzni aztàn csökken az alkoholtartalma. Görbe úgy néz ki hogy lassan emelkedik majd hirtelen megindúl felfelé majd ez belassúl szinte megàll egy ponton aztàn lassan csökkeni kezd. Csak dobàltàtok vagy zúztàtok is?? Na és hàny fokra hagyva? Kb 6l 50fokos szokott nàlunk lejönni 100literből.. Ja és főzőmestertől függ na megtechnológiàtól. De nem nagyon vàllalunk
2016. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!