Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van bűntudatom ha...

Miért van bűntudatom ha alkoholt iszok?

Figyelt kérdés

Anyám rendszeresen berúg(most már csak inkább berúgott, pár éve ritkábban fordul elő) így kiskorom is nagyon alkohol ellenessé váltam, főleg miután apa is az, és mivel én mindig apás voltam és tiszteltem ezért kicsiként biztos voltam benne hogy ő gondolkodik jól, főleg miután elég sokszor láttam anyámat olyan állapotban ahogy nem akartam, és gondolhatjátok hogy bánik egy részeg szülő a gyerekével.

Így nőttem fel, 2 hónap múlva 17 leszek és a helyzet nem sokat változott.Rosszul vagyok azoktól az osztálytársaimtól akik minden héten a sárga földig isszák magukat(vannak egy páran), de az a helyzet hogy rajtam kívül csak egy osztálytársam ilyen anti-alkoholista mint én, a többiek mind rendszeresen isznak és ez nagyon zavar.

A barátaim megértik és nem akadnak ki ha nem iszok velük, de akkor is zavar ha őket inni látom, ezért ritkán megyek velük amikor ilyen programokat szerveznek.

Sosem rúgtam még be, persze vannak olyan alkalmak amikot elfogadok egy pohár pezsgőt vagy bort mert "illik", és egyetlen alkalom volt egész életemben amikor tavaly esküvőn voltunk és éreztem hogy az alkohol kezd a fejembe szállni de akkor sem voltam részeg csak éreztem hogy olyan dolgokat mondok néha miket tuti nem mondanék normális állapotban.

Viszont most nyáron amikor elmegyünk a haverokkal ide-oda néha iszok egy kis bort vagy sört(sose annyit hogy részeg legyek) és borzasztóan utálom magam amiért élvezem.

Nagyon könnyen rá tudok szokni bármire, például a kávéra is elég gyorsan szoktam rá, ezért is félek hogy mi lesz ha elkezdek alkoholt inni.A cigit elkerülhetem, azt nem is fogom sose kipróbálni így nem fogok rászokni. De az alkoholt nem kerülhetem el főleg akkor nem ha majd felnőtt leszek, és tényleg nagyon félek hogy egyszer rászokok.Nem akarok anyám nyomdokaiba lépni.

Ezért mindegy ha csak pár kortyot is iszok, amikor elkezdem érezni hogy az alkoholtól milyen jó hangulatom lett és ezt élvezem, olyankor borzalmas bűntudatom lesz minden egyes alkalommal.

Mit tehetnék ez ellen? Meg tudok változni? Mindenkinek olyan természetes alkoholt inni, és már nem tudom hogy mit gondoljak mert az egyik nagyon ellenzi az egészet, mégis, egy kis részem szeretné kipróbálni.

16/l



2016. júl. 19. 16:32
 1/5 anonim válasza:

Talán azért, mert a "rossz példa" ott volt előtted egész gyerekkorodban, és láttad hogy ez mivel jár, ha rászoksz, ugyanakkor a kíváncsiság meg ott van benned, hogy milyen is lehet úgy igazán berúgni.


Ha nem érzed úgy, hogy neked ez hiányzik, akkor nem kell berúgnod, csak mert a barátaid ezt teszik.


16/F

2016. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mond neked ez a mondat valamit?

" mivel én mindig apás voltam és tiszteltem ezért kicsiként biztos voltam benne hogy ő gondolkodik jól"

Apudat tiszteled, ő jó példával jár előtted. Ha iszol, nem viselkedsz hozzá méltóan. Ez bőségesen elég a bűntudathoz.

2016. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen,azt hiszem van benne igazság.

Szerintem ezt fogom tenni,nem érdekel mások véleménye ha nem akarok inni akkor nem akarok és kész:D

2016. júl. 19. 19:04
 4/5 anonim válasza:
Akkor ne igyál, ha nem szeretnél, ne áljj be a sorba. Szerintem nem az ivással van baj, hanem egyesek túlzásba viszik.
2016. júl. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha megtudod tartani az eddigi mértéket (tehát egy pohár bort, vagy pezsgő, különleges alkalmakkor) akkor semmi baj nem lesz belőle. Ennyiért nem kell bűntudatot érezned, ha megengedsz magadnak egy minimális mértékű mámort, nem leszel mindjárt alkoholista és nem is kell magad szégyellned.

Egyébként szerintem te magad is tudod a választ a kérdésedre: azért van bűntudatod, mert anyukád régen ivott, nem szeretnél olyan állapotokba jutni, mint ő. Emellett tudod, hogy könnyen rászoksz dolgokra, tehát ha akár egyszer is többet innál, az már nagy kockázat lenne arra, hogy legközelebb sem tudnád megtartani a mértéket. Ráadásul mivel apukád jelenti számodra a morális gerincet az életedben, esetleg úgy érezheted, hogy a saját elveiddel együtt az ő állásfoglalását is elárulod, és azzal, hogy iszol, hogy becsapod őt.

2016. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!