Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 28 éves korban ha az ember...

28 éves korban ha az ember szereti az alkoholt, és mondjuk heti 2-3 alkalommal ittas akkor az gond?

Figyelt kérdés

Mert én szeretem az alkoholt bár tudom, hogy drága és káros mégis amikor barátokkal találkozunk mindig iszunk vagy heti egyszer itthon filmnézéskor megiszom egy üveg bort vagy pár sört. Rövidet ritkán iszom csak ha azzal kínálnak vagy közösen megvesszük! Tehát heti szinten kétszer biztos, hogy iszom és mondjuk egyszer be is vagyok rúgva!

Jó kedvet ad és ellazít kb 10 éve iszom így!

Végig nézve a mai fiatalokat ugyan ez a történet náluk is!



2016. júl. 4. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Nekem nem gond. ;)
2016. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Azért heti 2-3 alkalommal inni az már alkoholizmus. Elég szomorú, hogy jó kedvet már csak a pia ad. Mellesleg minden alkoholista így kezdi
2016. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Gond. ÉS az is, hogy az ismertségedben ugyanez a trend van.

Valószínűleg a nyugdíj kigazdálkodása mégsem fog akkora gondot jelenteni a következő generációnak...

2016. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
66%

Heti 2-3 alkalommal inni abszolút nem gond. Még több is beleférne, bár egy heti minimum 3 pihenőnap kellene. A gond a berúgással van. Ha heti 2-3 alkalommal annyit iszol, hogy ittas legyél, az nekem soknak tűnik.


Hozzátenném, nem vagyok a téma igazi szakértője, mint ahogy az eddigi válaszadók sem. Ha komolyan aggódsz, szakembert keress fel, ne a GYK-t.

2016. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Azt mondják, akkor problémás az alkoholfogyasztás, ha, ahogy te is írod, "jó kedvet ad és ellazít". Tehát nem az eredménye az iszogatás pl egy baráti összejövetelnek, eseménynek, hanem a célja. Van egy hatás, amit el akarsz érni.

Aki otthon egyedül betol egy bort vagy pár sört, az nagyon veszélyes utakon jár.

Én azt javaslom, keress fel szakembert.

A családomban pár éve volt hasonló eset, pont ezeket mondta az illető, amiket te itt, csúnya vége lett.

Míg józan vagy, addig ki tudsz szállni.

2016. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
48%

Szerintem egy kicsit vissza kellene ebből venned.

Sőt, szerintem egy vérkép is belefér, sőt nyugodtan egy ultrahang is.Ilyenkor jön a meglepődés, hogy a mája hogy néz ki.

Havi 1-2 berúgás belefér, de hetente többször inni az sok a májnak, nem tud regenerálódni.

2016. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem az a baj, hogy iszol, hanem az, hogy berúgsz.
2016. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Eleve problémás, hogy olyat iszol, amit károsnak tartasz (tudom, hogy az alkohol sejtméreg, de azért nem ilyen egyszerű a dolog. én aztán nem látom rossznak, ha néha megiszom egy kis minőségi bort. ez nálam inkább egy deci, mint egy üveg), de hogy sokat is és nagyon rendszeresen... S ahogy írták, az ital nem beesik, elvégre haverok, hanem keresed, ellazít, direkt iszol sokat, miközben nem tartod jónak. Ez gond.
2016. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Alkoholista vagy és ez csak egyre rosszabb lesz, mert egyre többet fogsz inni ugyanazon hatás eléréséhez. A következmény a munkaképesség csökkenése, munkahelyről való kirúgás, ittas vezetés, baleset, jogsibevonás, családi élet szétszakadása, lakásproblémák, utca, agyi és keringési leépülés.
2016. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
szerintem annyira nem vészes a helyzet, mint ahogy itt a vészmadarak állítják. inkább az a fura, hogy otthon egyedül filmnézéshez megiszol egy üveg bort, azért az nem kevés. nyáron én is iszom heti 2-3 alkalommal, de sosem csak úgy egyedül itthon magamban.
2016. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!