Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szilva cefre érési ideje?

Szilva cefre érési ideje?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kb. 100 liter szilva cefre erjedese? Illetve okozhat valami hibát az elkészült szilvát egybeontom kész faeperrel? Sajnos nem lett elég a főzdéhez..

2016. júl. 23. 17:40
 1/5 anonim válasza:
100%
A szilva cefrének a forrásától számítva 10 nap az erjedési ideje. 27-29-C-on kell tárolni.Az erjedés 3 szakaszos.Amennyiben a szilva és a faeper cefréjének erjedése között nincs több nap eltérés.Nyugodtan összeöntheted.A lényeg,hogy főerjedésben és utóerjedésben lévő cefréhez ne önts erjedési szakaszban lévő cefrét.
2016. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem még tíz nap alatt egyetlen cefrém se forrt ki. Pedig én is olvastam ezt
2016. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A cefre alakul olyan mint a szilvalekvár :DD adtam hozzá egy tasak fajélesztőt amitől forrik is rendesen. Az összeöntést pedig a már elkészült cefrénél gondoltam. 2 hordóból 1-be amint kész van mindkettő
2016. júl. 29. 01:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Élesztő... Valamelyik Tv csatornán volt egy műsor, épp pálinka főzésről. Élesztőt is tettek bele.

Tényleg kell az oda??

2016. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen szükséges az élesztő. Meg még egy csomó dolog. Ezt vezetett erjesztésnek hívják. Otthoni körülmények között a vezetett erjesztés majd minden pontját meg tudjuk oldani. A legnehezebb a hőmérséklet tartása 20 celsius környékén, de nagyjából az is kivitelezhető....
2017. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!