Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem szabályozzák szigorú...

Miért nem szabályozzák szigorúbban az alkohol fogyasztást, akár mint svédországban? A legtisztább nemzetek egyike. Szerintem az sem ártana ha felemelnék a vásárlás korhatárát 25 évre.23f

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne légy kicsinyes! Teljes alkoholtilalom! Amerikában kipróbálták, bevált.
2016. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóvan.
2016. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Phoney ***** válasza:
86%

És ennek mennyi jelentősége van addig, amíg 15 évesek is gond nélkül be tudnak rúgni minden hétvégén? (Ez 15 éve is így volt, és most is így van.) Egész pontosan milyen eredményt vársz egy ilyen szabályozástól?


Másrészt ki fog neked 20–24 évesen minimálbérért lapátolni, ha nem ihat alkoholt? Lehet, hogy sok baj van az alkohollal, de sajnos nem azért nem vagyunk Svédország, mert 7 évvel korábban tudunk legálisan inni.

2016. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö, te sem igen jártál még Svédországban... Keves kulturalatlanabbul ivo nacio letezik
2016. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az hogy kicsit feljebb emeljék az alsó korhatárt, mondjuk 21 évre mint ahogy az USA-ban van nem rossz ötlet mert pl. én is igen sokat megittam 16-19 éves koromban, és 20 éves korom után jött meg az eszem, így utólag örültem volna ha nem szerezhettem volna be tizenévesen alkoholt, de itt nem működne, hiszen a kisebb boltokban így is gyakran simán vehetnek 15-16 évesek is alkoholt, illetve még nagyobb boltban is ha megkérnek egy idősebbet hogy vegye meg nekik. Először is ezeket kellene kiküszöbölni. Na meg persze ha nem lennének itt ilyen szar életkörülmények, meg szar fizetések, talán kevesebb ember lenne depressziós és nem innának annyit, mert normálisabb dolgokkal is eltölthetnék a szabadidejüket. Szóval szerintem elsősorban normális politikusok kellenének akik tényleg azzal foglalkoznának, hogy az ország fejlődjön, ahelyett hogy mínél több pénzt kizsigeljenek az emberekből. Bár azt elég valószínűtlennek tartom hogy lesz még valaha is normális politikus ebben az országban.
2016. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert akkor a fiatalok maguknak erjesztgetnének, mint én 15 éves koromtól, és jövedékiadó kiesés lenne, munkahelyek szűnnének meg, nem beszélve a fagydesztillálásról(minden rossz benne marad az italban)/ előpárlatos/metiles otthon párolt szutykokról.
2016. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 22 éves férfi
2016. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország nem Svédország. Itt mindenhol terem gyümölcs, a paraszt meg megfőzi a pálinkát, elkészíti a bort ha tiltják, ha nem, már évszázadok óta.


Egyébként kamionos vagyok, 6 évig Svédországba jártam, úgy isznak mint a kefekötő, főleg a déli részeken, átjárnak kompon a németekhez beszerző körútra, a visszaúton már merev részegek.

2016. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
HA Svédországban nem lenne korlátozva, akkor minenki taj részeg lenne állandóan.
2016. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Svédisztánban biztos a sok muszlim betolakodó miatt ilyen szigorúak, amúgy a szesztilalom egy marhaság, aki inni akar, úgy is kijátssza.
2017. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!