Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szeretitek a sört? Ha igen,...

Szeretitek a sört? Ha igen, milyet isztok általában?

Figyelt kérdés
2016. szept. 1. 13:41
1 2
 1/12 anonim válasza:

Inkább boros vagyok, de szeretem a jó sört is.


Főleg a stout típusúakat szeretem, Guinness/Murphy's a két kedvencem, de a vörös söröket (Smithwicks, O'Hara's Red) is csípem. A Duvel is nagyon finom, ill. a Kilkenny-t is szeretem. Írországban élek, itt nagyon sok a jó sör, a borok viszont vagy siralmas minőségűek, vagy borzasztó drágák, így az itt elmaradt fröccsözéseket akkor szoktam pótolni, amikor Magyarhonban járok :)

2016. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Naná, hogy szeretem, a sörkóstolás a hobbim! Mondjuk ebből kifolyólag nem sokszor iszom kétszer ugyanazt a sört. :D


Azért leírom a kedvenceimet kategóriánként:


Világos lager: Keserű Méz és Chodovar Zamacky Special

Félbarna lager: Winternacht

Barna lager: Bernard Cerny Lezak

Bock: Békésszentandrási Fekete

Doppelbock: Weihenstpehaner Korbinian

Német típusú búza: Weihenstephaner Hefeweissbier(világos és barna változata egyaránt jöhet)

Belga típusú búza: La Trappe White Trappist(de Roth Zoltán White Space-e is nagyon finom)

Bitter: Fullers ESB

Stout: Fullers Black Cab

Porter: Fullers London Porter

Amolyan porter és stout keverék: Black Whych

Baltic Porter: Pardubicky Porter

IPA: Hűha, hát ebből sok van, ha néhányat ki kéne emelni, akkor Brewdog Punk IPA, Távoli Galaxis, Jokerface

Imperial IPA: Brewdog Hardcore IPA és Nohoplimit.

American Pale Ale: Brewdog Hopfiction Pale Ale és Pokerface.

California Common: Békésszentandrási Magyar Vándor


Ja, nagyjából ennyi. :)

2016. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagyis dehogyis! :D Három lemaradt:


Dubbel: Westmalle Dubbel

Tripel: Westmalle Tripel

Belgian Strong Ale: Delirium Tremens és Chimay Blue

2016. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Hoegaarden a kedvencem meg a Heineken.
2016. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bár én ilyen egyedi söröket nem igazán fogyasztok, de az alap sörök közül amúgy a csehek a kedvenceim. Keserűbbek általábban mint a többi. A Pilsner Urquell, Krusovice, Staropramen, Kozel egyaránt jó sör a maguk árkategóriájában. Kozelt különösen sokat iszok, mert jobb helyeken 200Ft alatt is be lehet szerezni és nincs benne kukoricadara. Sokkal jobb mint a Lövenbrau, Hoffbrau, Soproni, Borsodi, Arany Ászok stb.
2016. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, az eredetieket én is szeretem azokból, amiket felsoroltál, de itthon csak PU-t fogyasztok, mert a Staropramen meg a Kozel liszensz, a Heineken forgalmazójú Krusovicék meg nem ízlenek, a régi Liquid Gold-osokat szeretem csak, szóval kösz nem, inkább megveszem Szlovákiában egy százassal drágábban. Amúgy ha itthon olcsón innál jó cseh sört, akkor a lidl-s Argus Maestic-et ajánlom neked, simán van olyan jó, mint a PU és sok másik cseh pilsner.
2016. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Én nem , de egy közeli hozzátartozóm igen . Kőbányai a tuti befutója .
2016. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, max a citromosat meg társait. :D

Nézzétek el nekem ezt a szentségtörést, lány vagyok.

2016. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os köszi, igen ittam már Argus Majesticet is, arról elfeledkezdem, annak is de az egész Argus termék családnak korrekt ár/teljesítmény aránya, a 6%-os Argus gold is 200Ft és igen jó.
2016. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt az Argust én is ki fogom próbálni, ha már így emlegetitek :)

Most csóró vagyok, feltankoltunk akciós Kozelből, sima aprókból és rendes méretű barnákból, az bejön, mert nem keserű, hanem kellemesen aromás. Nem bírom a keserű söröket. Sokat ezekből sem iszunk, hetente max. egy 3,3 decis fogy el, ketten vagyunk rá. Hasznos, ha az ember tud keveset inni, főleg ketogén diétában, ahhoz inkább a vodka és a whisky megy, azokat is szeretem.

Amúgy a belga sörök közül szeretek szemezgetni, sok név most nem ugrik be, de a Verboden Vrucht és a Cuvée des Trolls az emlékezetes... De még a banános sör is tetszett, pedig azt alig mertem rendelni, de poénból muszáj volt. Erre kiderült, hogy finom. A Kriek is kellemes, de vannak szilvás és kukoricás ízű sörök, amik szintén érdekesek, csak nem a kedvenceim.

Általában a barna sörök jönnek be, azok olyan mélyebb, kellemesebb ízűek nekem, pont ilyen az ízlésem mazsolában is, a sötét, édes, aromásabb szemek a bejövősek, nem a világosabb, enyhébb savanykásabbak...

2016. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!