Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt általában miért nem...

Azt általában miért nem szeretitek, ha valaki negatív, és nem tud sok pozitív életet felhozni az életéről, de nagyon szeretne ismerkedni?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy nem érte az illetőt túl sok jó az életében és ezért sokszor csak negatívat tud felhozni. Az ilyeneket miért nem értitek meg? Miért ítélitek el egyből?

2012. júl. 10. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el. Bár ahhoz kicsit meg kell ismernem, hogy eldöntsem valóban sz.r volt az eddigi élete vagy csak ő látja így.
2012. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted miért nem szeretjük? Gondolkodj kicsit...

Ha valakinek állandóan rossz kedve van, az vagy folyton nyavalyog, vagy magába roskadva depizik.

Miért akarnám, hogy valaki elrontsa az én kedvemet is, vagy folyton azt kelljen néznem, hogy valami baja van!?


Vannak ilyen ismerőseim, kerülöm a társaságukat.

Vidám emberekkel jó együtt lenni, nem a búsulókkal.


(Ez most nem azt jelenti, hogy konkrét esetben ne legyen az embernek rossz kedve, nyilván, lehet oka rá. Ezt barátként maximálisan meg is értem, és mellette vagyok. De ne állandóan szenvedjen már!!!)

2012. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előzővel maximálisan egyetértek... Én is nyavalygok állandóan..de képtelen vagyok leszokni róla:S
2012. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is a legkisebb dolgokon elkezdek nyafogni, és folyton mindenhez negatívan állok:S Nekem elég nehéz leszoknom erről, főleg mert egyedül nem könnyű, másokat meg csak terhelek ezzel. Valahogy meg kell próbálnom visszafogni magam...
2012. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Engem is rengeteg negatív behatás ért, de én megtanultam humorral kezelni és előadni ezeket. A rossz tapasztalatok nem jelentik azt, hogy az illetőnek feltétlenül negatív beállítottságúnak kell lennie. Szóval előítélkezni tényleg nem jó, de ha rögtön azzal kezdni, hogy rám zúdítja a világfájdalmát, akkor onnan én angolosan távozok. :)

Nekem amúgy nincs bajom azzal, ha valaki kiönti a szívét, de ha csak azért károg állandóan, mert másról nem tud beszélni, akkor inkább meg se szólaljon.

2012. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 x) ***** válasza:

Azért idegesít mert ahelyett hogy állandóan panaszkodnak simán megtehetnék hogy minden rosszban keresnek valami jót, hogy a legrosszabb napokon is felfedeznének valamit ami jó volt. Ahelyett hogy amiatt siránkoznának hogy mit nem kaptak meg, megbecsülhetnék azt amit kaptak. Neked is ezt ajánlom, meg akik hasonlóan gondolkoznak. Keress egy naptárat vagy egy egyszerű füzetet és minden nap írj bele valamit ami jó volt abban a napban. Előbb-utóbb rá kell jönnöd hogy minden nap tudsz ilyet írni.

Másrészről nagyon lehangoló hogy mondjuk veled csupa jó dolog történt aznap de el sem tudod mondani mert az ismerősöd olyan negatívan gondolkodik hogy inkább őt vigasztalod, amitől te is rosszkedvű leszel.

És azért nem minden ilyen emberrel történt valóban rossz dolog, akiket én ismerek csak figyelemre vágynak és ezt próbálják elérni a nyafogással.

2012. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmilyen kisdolognak se örülni, mert semmi jó dolog se ért az egész életemben, nagyon szeretném azt is, hogy legyen végre egy barátnőm, de mindig olyanokat fogok ki akiknek van párkapcsolatuk, már teljesen rosszul vagyok az egésztől a társkereső oldalak se vállnak be mert nem képesek visszaírni nekem, komolyan mondom az ilyen nőket egytől egyig szétverném.
2012. júl. 21. 12:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem ilyen hozzáállással próbálnád, akkor talán sikeresebb lennél...
2012. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"...komolyan mondom az ilyen nőket egytől egyig szétverném." ~ Minta polgár -.-" na mind1

Nekem is van ilyen ismerősöm (osztálytársam), amikor még nem voltam tisztában a "gondjaival", mellette voltam, próbáltam felvidítani. Ezt 3 napig bírtam. Kiderült hogy abszolút semmi problémája, szerető szülei, testvérei vannak, mindent megkap amit szeretne... De egyszerűen nem tudta máshogy felhívni magára a figyelmet, csak így. Szerintem ez szánalmas.

2012. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. az emberek idióták, úgy általában az egész emberiség

2. idióták, gyengék, gyávák, nyámnyilák. a másikat szapulni tudják, de ha kiömlik a reggeli kávé, öngyisek lesznek, és ha kirúgják a munkahelyről, világfájdalomból tanult bölcsnek hiszik magukat. oksokodnak, mert valójában ostobák, szájhősködnek, mert semmit sem tettek életükben, "optimisták", mert képtelenek szembenézni a valósággal. ezért másokban keresik saját rejtegetett hiányaik kielégülését.

a tevékeny embereknek nem kel bizonygatni, az erős ember szembe mer nézni a valósággal, és tud segíteni a gyengébben. nem beképzelt, de nem is kishitű, nem vár el szép hazugságokat, és nem sajnáltatja magát.

itt is az emberek többségétől ostoba rosszindulatú válaszokat fogsz kapni, engem pedig leszavaznak, mert ezt kimondom.

3. a nők is emberek. azaz gyengék, ostobák, nyámnyilák, lusták. de legfőképp ostobák, mert a külsejüknek köszönhetően megtehetik. ha naponta te is kapnál 30 ajánlattételt, neked sem kellene minden levélre visszaválaszolni. de még ha jóképű, kedves, humoros srác vagy, akkor sem korrektek veled. a nőknek semmi sem jó, tehát az kell, ami rossz, mert szeretnek panaszkodni, mint általában a magyarok. ha valakit meg akarsz dugni, manipulálnod kell, de a szerelemhez nincs jó recept, csak szerencse kérdése. ami rajtad is múlik.


életbölcsesség 2 percben, tessék nyomkodni a piros kezet.

2012. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!