Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort ajánlotok esti...

Milyen bort ajánlotok esti halvacsorához? Citromfüves-mustáros grillezett keszeget készítek, egy randival egybekötött vacsihoz, és szeretném az estét egy minőségibb fehér borral feldobni. (Nő vagyok. )

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2016. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Száraz fehérbor - Irsai Olivér, Olaszrizling, Királyleányka.
2016. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm!

Első válaszolónak köszönöm a linket!

Második válaszolónak köszönöm az ajánlást!


Én jobban kedvelem a száraz, félszáraz bortípusokat, és fehérbort ritkán fogyasztok, azért is szorulok tanácsra, mert az illető úr nagyon kedveli a fehérborokat. Volt olyan érzésem, hogy fehér bor illik a halételhez. Igazság szerint ahová megyek vásárolni, vagy marad az Auchan, vagy van egy villányi borszaküzlet. Dilemma, hogy válogathatok én jó ízléssel az "auchanos" felhozatalban is?

2016. szept. 6. 11:07
 4/20 A kérdező kommentje:

Egy minőségibb Olaszrizling akkor elvileg nem lehet mellé?

Szeretném, ha harmonizálnának az ízek, aromák :) A hal ( keszeg) könnyű. A cirtomfüves-mustáros hal íze nem olyan intenzív, mert volt eggy "próba", mielőtt bevállaltam volna a kis házi grillezőn.

2016. szept. 6. 11:12
 5/20 A kérdező kommentje:

Javítás: ( Elnézést a helyesírási hibákért, de csak kicsit izgatott vagyok az estém miatt)

Tehát: Az olaszrizling nem mehet mellé?

Egy próbám volt ezzel az étellel, hogy sikerüljön, és hogy milyen. Egy horgásztól kaptam erre ötletet, hogy randira illőbb valami kicsit szokatlan, de nem túlságosan fűszeres. De a borokban nem volt járatos. :)

2016. szept. 6. 11:14
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Könnyű félszáraz fehérbor,nem baj ha kicsit szénsavas.

Pl.Gróf Degenfeld Muscat Lunel, vagy

Bogdán Pince Somlói Primavera

Esetleg száraz fehérbor ,kevés szénsavval

Villányi Mont Blank Cuvée.

2016. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! A Villányi Cuvéé befutó lehet. Ő egy kicsit " csípős", friss bor ugye?
2016. szept. 6. 11:19
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

#6/6 vagyok .ez lemaradt.

Egy különleges estéhez különleges bor kell, nem olaszrizling.

2016. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

#6 igen egy kicsit szénsavas ,nagyon jók a savai és gyümölcsös. Szerintem jó választás.

De ha kapsz ,a Muscat lunel egy igazi élmény,bár nem olcsó.

2016. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Keszeghez valami könnyűt vennék. Olaszrizlinget, szürkebarátot pl. Zöld veltelinit talán, de nem szentírás persze.
2016. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!