Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen a Fütyülős? HOgyan és...

Milyen a Fütyülős? HOgyan és miből isszák az emberek általában? Ajándékba illik vinni? Úgy isszák mint az igazi pálinkát? És finom?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Borzasztó.
2016. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Aromázott szesz, ajándékba vinni sértés.
2016. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Milyen italt érdemes vinni helyette? 3000 Ft alatt?
2016. szept. 17. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Egy üveg bort.
2016. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
3000 alatt semmilyen tömény nem jöhet szóba ajándékba(de saját fogyasztásra se ajánlott), ennyi pénzből minőségi bor, pezsgő vagy sör jön ki, töményben ne gondolkozz! Ja és likőrben se!
2016. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudtok ajánlani valamit kicsit konkrétabban? Vagy hol, milyen boltban érdemes utána nézni?
2016. szept. 17. 14:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... pezsgő, bor vagy sör kéne? Én csak utóbbihoz értek, a másik kettőről Mojjo-t kérdezd! ;)
2016. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindegy. Csak valami alkoholos legyen.
2016. szept. 18. 00:57
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nos, akkor ajánlok pár sört, bár nem ártott volna megkérdezni az illetőt, mit szeret... de legyen, írok párat!


Magyar:


Keserű Méz: keserédes karakterrel rendelkező 14 balling fokos hoplager(imperial pils). Ára 600 HUF + csatos üveg betétdíj(150 HUF)

Winternacht: a fenti félbarna, téli változata.

Szentandrási Fekete: édes karakterű bak 16 balling fokkal. Ára 390 HUF.

Szentandrási Black Rose: duplabak, tehát még testesebb és malátásabb, mint a fenti. A 0,33-as üveg kerül 600-700-ba.

Szentandrási Magyar Vándor: lager és ale hybrid különlegesen összetett ízvilággal. Úgy emlékszem kicsit olcsóbb csak, mint a Black Rose.

Távoli Galaxis: amerikai komlós IPA, egyik kedvencem. 600 a 0,33-as üveg.

Hopfanatic Nohoplimit: durván keserű dupla IPA, én nagyon szeretem, de ha a delikvens nem járatos az IPA-k világában könnyen nagyot bukhatsz ezzel. 800-ba kerül a 0,33-as üveg.

Hopfanatic Angry Beast: russian imperial stout, tehát egy nagyon erősre főzött(12% alkohol) stout... hát nem az a sör amiből haverokkal lemegy jópár beszélgetés közben, de én szeretem. :) Ára megegyezik a Nohoplimit-ével.

Legenda Jokerface: szintén amerikai komlós IPA, ár/érték arányban jobb, mint a Galaxis, mivel itt 590 a fél liter.

Legenda Pokerface: finom APA, ár/érték arányban nagyon jó kis sör, ugyanannyiba kerül egyébként mint a Jokerface.


Ezek mindegyikét csak speciális sörboltokban lehet megkapni, illetve Szentandrási van már Tescoban, meg mintha láttam volna ott Hopfanatic söröket, csak nem ajánlott onnan beszerezni, mivel nem megfelelő körülmények között tárolják őket, így könnyedén bele lehet futni döglött példányokba. Tehát a Különleges Sörök Boltjában, a Csak a jó sörben, a Venenumban és a Beerodalomban érdemes kutakodni.


Jó, szerintem magyarból elég ennyi, jöjjenek a külföldiek:

Fullers sörök: Intersparban és Auchanban tartja őket, remek angol ale-ek, gyakorlatilag bármelyiket megveheted. Egységesen 700 forint az áruk.

Black Wych: stout alap IPA-szerű komlózással meg egy kis zabbal megspékelve, Metroban lehet megvenni 630-ért.

W&Y Double Chocolate Stout: hiperben még nem láttam, így a fentebb említett sörboltokban érdemes megnézni, egyébként étcsokival ízesített stout, nekem egyik kedvencem. 800 forintba kerül.

Brewdog sörök: skót kézműves sörök, 90%-uk nagyon jó, mondjuk én sem kóstoltam mindet, de a Punk IPA, a Hardcora IPA, a Dead Pony meg a Hop Fiction Pale Ale mindenképpen ajánlott kategória. Speckó boltokban kell érdeklődni, áruk 700 forinttól kis túlzással a csillagos égig terjedhet... ja, és 0,33-as üvegekről beszélünk.

Bernard, Primator, Cerna Hora és Chodovar sörök: független cseh sörgyárak változatos termékpalettával, melyben megtalálhatóak a hagyományos cseh fajták(pl.: pilsner, tmavy), de bekapcsolódtak a sörforradalomba és főznek IPA-t, Stout-ot meg ilyesmiket. Áruk úgy 350-600 forintig terjed, de fél literes üvegben adják őket. Speckó boltokban lehet csak beszerezni őket, illetve Bernard asszem van Metroban meg Auchanban.

Weihenstephaner sörök: német vonalról ezeket ajánlom, főként a búzáik és duplabakjuk jó, olyan 500-600 a fél literes üveg darabja, szintén szakboltokban kell érdeklődni.

A belgákat inkább fel sem sorolom, mert itt ülnénk estig, tényleg csak említés szintjén néhány márkát: Chimay, Westmalle, Delirium, Corsendonk, St. Bernardus, Kasteel, Duvel, Piraat... na, jó ennyi elég lesz. :)


Ha bármi kérdésed lenne, csak szólj nyugodtan! :)

2016. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2016. szept. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!