Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért írják rá Milka csokira,...

Miért írják rá Milka csokira, hogy 100%-ban alpesi tejből készült, holott hozzánk a lengyel sz. Jön, nem pedig az eredeti, igazi finom osztrák Milka csoki?

Figyelt kérdés
Számomra ez teljesen felháborító, hiszen Magyarországra a silány, hamisított Milka csoki jön az áruházakba és a kisebb boltokba. Ezt a csokit már nem is lehet Milkának nevezni, mert fényévekre van az eredeti, igazi Milka csokitól. Nem értem, hogy mi magyarok miért kapjuk mindenből a rosszabbat. Biztos azt gondolják, hogy "jó az nekünk". Állítólag csak azt lehet ráírni a termék csomagolására, ami tényleg benne van. Szóval nem értem, hogy hogy kerül Lengyelországba több 1000 liter friss alpesi tej, meg különben is megromlana az úton. Ennyire át lehet minket ejteni, hogy azt írják rá, hogy 100% alpesi tejből készült csokoládé, holott ízre fényévekre van az eredeti Milkától. Egyedül a Müller üzletekben van igazi, az is kérdés, hogy az is vajon meddig, mert már oda is került például hamisított büdös Lenor, holott állítólag minden eredeti osztrák, vagy német a Müllerben. Visszatérve: tehát amit a lengyel gyárt, az 100%, hogy nem igazi alpesi tejből készült és szerintem teljesen máshogy készítik, mert az íze silány. De akkor a kérdésem az, van pofájuk ráírni a csomagolásra, hogy MILKA! Más is fel van háborodva rajtam kívül? Kérem írjon!

2015. febr. 22. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Vannak olyan boltok, ahol a német csokit árulják. Pl. Chocoland. Most vettem ott olyan különleges húsvéti táblás Milkát, amit amúgy még nem is láttam sehol máshol.
2015. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

1. A tejet hütötartályban LEHET szállítani romlás nélkül tehát eszében sem lenne megromlani az Alpoktól Lengyelországig.


2. HA 100% alpesi tej van ráírva, akkor az is van benne, mert Németországban igen komolyan megbüntetnék a céget, ha nem igazat írnak rá. (Az NEM Magyaroroszág!!!)


3. Attól, hogy Lengyelorságban készítik, ugyanolyan szigorúak a technoogiai elöírások, mint émetországban.


4. Az ízbeli különbség azért van, mert a magyar terjesztök más receptet kérnek (tej, kakaó, kakaóvaj, cukor, ízanyagok aránya más), mert szerintük ez felel meg a magyar ízlésnek.

2015. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

"2 mert szerintük ez felel meg a magyar ízlésnek"

-ezt azért ugye nem gondoltad komolyan???? ha fél fillér/100 csoki lehet spórolni az összetevőkön, akkor akármilyen fost is belekevernek.

2015. febr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Csehországban készül, nem Lengyelországban. A Milka márkanév tulajdonosa, a Kraft Foods építette ezeket a gyárat, tehát 100% eredeti, és nem hamisítvány, amivel te vádolod őket. Egyszerűen olcsóbb a munkaerő a posztkommunista országban, ezért telepítik ki a gyártás nagy részét. Az meg elég butuska megállapítás, hogy az alpesi tejet nem lehet szállítani, mert megromlik. Hahaha. Az, hogy szerinted az egyik Milka különbözik a másiktól, puszta illúzió. Egy újabb ok a hőbörgésre.
2015. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy a büdöslenorhoz annyit szólnék hozzá, hogy a lenor egy Procter & Gamble gyártmányú öblítő, ami egy amrikai cég. Szóval honnét ered ez a förtelmes baromság, hogy a lenor német??
2015. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Kelet-Európába gyakran jön silányabb minőségű, olcsóbb termék, mert itt erre van nagyobb igény. Svájcban 5 frank egy tízdekás Lindt csokoládé, de az olyan is és veszik. Na most képzeld el, hogy mennyire menne el ugyanaz nálunk... itt 5-600 forint "ugyanaz" a csokoládé. Itt az első cikk, amit a témában találtam, de ha komolyan érdekel a téma és utánanézel, meg fogsz lepődni. [link]

Ja igen, azért írják rá, hogy 100% alpesi mizéria, mert az egy reklám. A ránctalanító krém se ránctalanít a valóságban, de azért ráírják, mert így könnyebb eladni.

2015. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Az igen bátor állítás, hogy hamisított Milka az idehozott csokoládé.

EU-ban vagyunk és a Milka cég nyugodsz lehet, hogy nem hagyja imázsát hamisítvánnyal rontani és EU nem Kína, itt

eredménnyel perelné be azonnal.

Amelyik cég vagy áruházlánc ilyet tenne, igen "gazdagon" ráfizetne.

Hogy azért valami igazad is legyen: minden cégnek nagyon széles a választéka árban és minőségben, az összetevők arányában.

Ide azt szállítják, amit rendelnek tőlük, Te azzal találkozol a boltokban... Igen kevesen adnának 600Ft-nál többet egy 100 g-os csokoládéért és van még jóval többe kerülő (átszámolva) is, és vannak boltok, ahol ezt meg is teheted.

Megtetted???

2015. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

"gyakran jön silányabb minőségű, olcsóbb termék, mert itt erre van nagyobb igény."

a silányra van nagyobb igény??? hatoska....

Merjél kicsi lenni! :DDD

2015. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem szállnék vitába 1-2 hozzászólóval, mert akkor verbális szócsata kezdődne, és jártam már úgy, hogy nagyon alpáriba ment át (nem az én részemről).

De azért nagyjából leírom, hogy kik lennének azok:

2-es: ezt arra érted, hogy a magyaroknak jó a sz.. is? Mármint a magyar ízlésre gondolok.

4-es: nem csak én hőbörgök, hanem sokan állítják, hogy kimentek külföldre, vagy rokona hozott, és az ottani Milka lágyabb, selymesebb és finomabb volt. És én ugyanezt tapasztaltam. Amit a Müllerben vettem az jóval finomabb volt, mint amit bármelyik más üzletben, amelyiken a gyártó lengyel volt.

5-ös: csak a hülye nem veszi észre, hogy kb. fél éve szabályszerűen büdös a kék színű Lenor, és így a ruhák is azok lesznek. Itt most én a kék színűről beszélek. És milyen érdekes, mert a csomagolása is megváltozott, és rá lett írva, hogy New. Értem én amit írsz, hogy amerikai a gyártó, de attól még Magyarországra jöhet a rosszabb minőségű. A Müllerben azért lehetett még régebben kapni eredetit, mert oda Németországból jön az árú, és valószínű akkor az amerikaiak Németországba a jót küldték.

7-es: elég felháborodott a kommented, én csak mérgemben használom a hamisított szót, mert jólesik ezt mondani. Tudom, hogy az EU ezt szigorúan veszi, de nekem ha nem teljesen eredeti a Milka, vagy bármi más, amit eredeti német, vagy osztrák gyárakban csinálnak, eredeti recept alapján, az az én szótáramban már csak utánzat lehet. Én így értem a hamisítványt. És igen, megtettem, és ettől még nem vagyok sznob, és gazdag sem, de én ragaszkodom a minőséghez, és ahhoz, amit megszoktam. Sajnos pár éve már Magyarországba nem az eredeti dolgok jönnek az eredeti országokból, hanem próbálják utánozni, de akkor sem fog nekik sikerülni, ha belegebednek sem.

Nagyjából ennyi. Igazuk van, akik azt írják, hogy a mi pénztárcánkhoz van igazítva ez az egész, de akkor miért kell ráírni, hogy eredeti 100%-os alpesi tejet tartalmaz, holott nem!! Miért reklámozzák Magyarországon a lila alpesi tehénnel a Milka csokit, és mondják, hogy jajj, milyen lágy, kísértésbe ejtő íz? Ez felfoghatatlan. Vagy akkor ne is reklámozzák itt Magyarországon, hisz hazugság!

2015. febr. 22. 12:50
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

A kérdezőnek minden pontban igaza van!


Főként,hogy a kék lenor büdös.

A párom már nem is öblít vele...

2015. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!