Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholtartalmú italokat...

Az alkoholtartalmú italokat az íz miatt isszák?

Figyelt kérdés

Nos, elég hülye kérdés. Ittam már mindenféle alkoholos italt, de egyiket sem találtam finomnak. Más finomnak találja, és azért issza?

Például vegyük a sört. Minden férfi szereti, én undorodom az ízétől, teljesen felforgatja a gyomromat. Elegáns a borfogyasztás vacsoráknál, viszont én még egy kortyot sem tudnék meginni, hogy ne kelljen leöblíteni. Az ecetre emlékeztet az íze, aminek a szagát sem állhatom ki. A whiskyt mások nagyon finomnak találják, nekem az sem ízlik egyáltalán, ha keverem, akkor nagyon töményen elnyomja például a kóla ízét akár kis mennyiségben. Egyedül a vodkát bírom elviselni, annak a szaga és íze is viszonylag kellemes. De a többit hogyhogy nem?


2016. szept. 26. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Gyerek vagy még:DDD
2016. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy még gimnáziumba járok, viszont 18 éves elmúltam, de, ha te mondod...
2016. szept. 26. 23:05
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Az alkohol tartalma miatt isszak. Minden alkoholos ital meregnek szamit, sokan osztonosen undorodnak tole.
2016. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Probald ki a csoki likoroket. Azok finomak. Borbol is van finom. Illetve sangria es egyeb koktelok finomak. Van aki a palinkat is tudja szeretni de aki azt mondja finom az kamuzik. Wiskybol is van ami kellemes de nem finom. A sort erdekes modon meg lehet szeretni (kezdetben en is szarnak talaltam) de nem is az ize miatt isszak ezeket :)
2016. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

"Például vegyük a sört. Minden férfi szereti, én undorodom az ízétől, teljesen felforgatja a gyomromat."


Vannak akik az alkoholos italokat az ízükért isszák, mások meg pusztán a hatásuk miatt. Én azok közé tartozom, akik kulináris élvezeteket lelnek bennük, egészen konkrétan a beidézett italban, a sörben.


Sosem értettem, hogy lehet undorodni a sör ízétől. Mert, hogy a sörnek nem sör íze van, hanem nagyon is sokféle íze lehet: a pils meg az IPA komlósan keserű(bár mindkettő másképp), egyes barna lagerek édeskések, karamellesek, mások a stoutokkal együtt kávésak, a német búzák savanykásak, citrusosak, a belga ale-ek és wit-ek fűszeresek és alkoholosan édeskések, a rizs tartalmú távol keleti lagereket meg én kissé sós beütésűnek érzem, a nagyipari kukoricás söröknek meg jellemzően fémes és egyéb kellemetlen mellékízük van(na, ezeket senki nem az ízük miatt issza), és hát ha valaki ízetlenségre vágyna, akkor ott a Heineken meg a Coronita és hasonló túlhype-olt partysörök(ezeket az ízük miatt isszák, azaz mert nincs ízük, de hé milyen menő már mikor a sok partypö*s meg partypi*sa Coronitával selfie-zik?).


Szóval ja, egy sörnek sokféle íze lehet, kétlem, hogy valaki képtelen lenne megtalálni a neki tetszőt. Általában akik azt állítják, hogy utaláják a sört, még csak nagyipari hulladékokat kóstoltak... szóval ideje csatlakozni a sörforradalomhoz! :)

2016. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

". szóval ideje csatlakozni a sörforradalomhoz!"

Miert kotelezo pialni?

Az tul vad otlet hogy ha valaki nem iszik alkoholt?

2016. szept. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ritkán iszom, de elsősorban az íze miatt. Sört, bort (aki szerint a tokaji aszú is ecetre emlékeztet, annak fura lehet az ízlése :) persze van, aki nem bírja az édes italokat, többnyire én sem, ez kivétel), whiskyt (ha valamit, azt kizárólag az íze s illata miatt), pálinkát (finomat, gyümölcsöset. fura, hogy valaki szerint az nem lehet finom. simán lehet), vodkát. A hatás miatt is iszom elvileg, de mivel nagyon kis mennyiséget veszek magamhoz, ez általában nem jelentkezik :D


Ízlés dolga ez. A felsoroltakon kívül más típusú alkoholt nem szeretek, s a felsoroltaknál is 1-2 kedvencem van, a többi nem jön be. Kivétel a sör, sok belga sört kedvelek s pár nem belgát is... A keserű és a cukros italokat nem bírom, kivéve ugye a tokaji aszút, aminek az ötöde cukor, de jól áll neki.


Igen, az alkohol sejtméreg, ez köztudott. De nem hinném, hogy ezzel sokat változtatok az engem érő káros hatásokon, sőt, szerintem kifejezetten pozitívra jön ki a dolog. De ezt mindenki döntse el maga. Én inkább a dohányzás ellen vagyok, azzal könnyebben árt az ember másnak (természetesen egy szinten túl az alkohollal is árthat, de alapesetben, normálisan nem).

2016. szept. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ecet szaga van a bornak, az meg van ecetesedve, és valóban nem finom. Ez inkább házi kotyvasztásoknál fordul elő. Ócska borokra jellemző még a seprőíz, ami szintén nem finom. 18-19 évesen én csak az édes bort szerettem, abból is nagyjából csak Tokaji Aszút ittam (anyukám szereti, és ha volt ilyen családi vendégség, az volt itthon). Most már inkább a száraz vörösborokat szeretem, meg a rozét. Mást nem is nagyon szoktam inni, a sört én is utálom. Meg a vodkát is. Whiskyt meg nem is ittam még. Egyetlen egyszer ittam egy jó ágyas szilvapálinkát, azóta szoktam próbálkozni pálinkával, de többnyire nagyon erősre vannak főzve és semmi ízük sincs. :/ 28N
2016. szept. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Vannak akik az alkoholos italokat az ízükért isszák, mások meg pusztán a hatásuk miatt." Aki a hatása miatt issza, azt úgy hívják, hogy alkoholista. Ez egy tipikus jele, hogy amikor megkérdezik valakitől, miért iszik "azért, mert jobb kedvem lesz tőle".
2016. szept. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os, ez azoknak szólt, akik azt állítják, szeretik a sört, de valójában csak sörszerű dolgokat isznak, vagy azoknak, akik amúgy fogyasztanak alkoholos italokat, de a sört rossz ízűnek titulálják, mert csak nagyipari mocskokat kóstoltak. Természetesen tiszteletben tartom, ha valaki nem akar alkoholt inni, mindenkinek szíve joga.


Utolsó, nem feltétlenül csak alkoholisták isszák a hatásuk miatt. Gondoljunk csak a tizenévesekre, akik minden hétvégén... hmm alaposan megtapasztalják az alkohol hatását, de többségük nem alkoholista és felnőtt korára sem lesz az. Illetve vannak, akik egy-egy baráti beszélgetés, összejövetel vagy buli alkalmával mértékkel isznak, hogy felszabadultabbak legyenek. Az említett csoport tagjai általában nem alkoholisták, de elsősorban a hatásuk miatt fogyasztják az italokat.

2016. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!