Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha minden nap iszok egy sört,...

Ha minden nap iszok egy sört, vagy egy-két pohár bort, akkor már alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

#bor #sör #ivás #alkoholista #alkoholizmus #minekolvasodeztmégmindig
2016. szept. 28. 20:10
1 2
 11/20 Kanderanszky György válasza:
77%

Kéthavi vagy 60-napos próbának is hívják azt a tesztet, ami ezt orvosi értelemben egyértelműen eldönti.

Ha képes vagy megállni, hogy két hónapig egy cseppet se veszel magadhoz semmiféle alkohol tartalmú dolgot (tehát még rumos bombont sem akármennyire is jólesne), akkor még egész biztosan nem vagy alkoholista. Ha már nem bírod ki, akkor alkoholista vagy. Persze az alkoholizmusnak is vannak különféle fokozatai. Szóval nyugi, lehet az még sokkal rosszabb is. :)))


Egyébként szerintem ez az egész alkoholista dolog ebben a formában egy marhaság. Az oroszoknál hatalmas hagyománya van a vodkázásnak. Nincs is szinte olyan család, ahol ne ezzel kezdenék a napot, meg nap közben is le ne tolnának egy-egy pohárkával, főleg fagyos teleken. Nagyapáink, dédnagyapáink a napot egy kupica pálinkával kezdték, délben egy pohár fehérborral tetézték. Nyavaja esetén égetett szeszes forró teát ittak és betakarództak vele, ez volt az un. "kalapkúra". De nekem úgy is remekül megy, hogy erősebb náthás állapotban a havertól kapott két kupak, méreg erős házi körte pálesz beletölt 3 deci forró, bőségesen mézes teába és ezt a koktélt minél gyorsabban felhajtani. Este meg egy jó csípős, kínai szecsuáni tál, elalvás előtt...

Másnapra kiizzadja az ember a bakteriális fertőzéseket és kutya baja.

A régiekre visszatérve ha vendég jött, mindig volt pálinka meg bor az asztalon. Mégse nevezte ezért őket egy okoskodó, jobb dolga nincs észlény sem alkoholistának.

Mégis a parasztoknál a tanyákon nemigen volt beteg ember és ha valami baleset, (pl. egy golyó a háborúban) nem érte őket, akkor 90 alatt nemigen haltak el. Sokkal jobbak voltak az egészségügyi statisztikáik, mint pl. nekünk. Igaz, izzadtak is rendesen a földeken meg a háznál is egész életükben mellé...

Ma meg már - javuló életszínvonal ide-oda - szerintem a 70-nek is sokan örülnének - beleértve a nagy antiALkoholista orvosokat is...

2016. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 Nagyrészt igazad van, de az átlagéletkorban nagyot tévedsz. ;)
2016. okt. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Ne hallgass egyetlen tökéletlen baromra sem, aki azonnal igennel válaszol! Ezek a saját gondjukat akarják kiterjeszteni! Az a napi 2 sör, vagy 2 pohár bor (különösen az esti kaja után!) soha nem tesz alkoholistává. Régebben vidéken a szõlõsgazdák gyerekei is mind kaptak ennyit, sokakat ismertem---egy sem volt/lett alkoholista. Az alkoholizmus az, ha annyira függõvé válsz a piától (és ez nem 2 sörre vonatkozik) hogy nem tudsz meglenni nélküle, és akár becstelenségre (lopásra) is vállalkoznál, hogy hozzá juss. A többi baromság!
2016. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 zsoltix1988 válasza:
0%
Igen sajnos visszaeső alkoholista vagy es nincs szàmodra remény
2016. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Már miért lennél alkoholista? De ha annak bélyegeznek, le kell tojni. Ami jól esik, az jól esik. Az az alkoholista, aki tagadja, hogy iszik. A szervezetre jótékony hatással van, ebben a mértékben. Sokkal rosszabb, ha valaki energiaitalokat fogyaszt.
2016. okt. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 12. 08:17
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy alkoholista. Ennyi alkohol mennyiseg nincs is karos hatassal a testedre.. Akkor lennel alkoholista, ha mondjuk minden oraba meginnal egy sort es nem birnad ki, hogy ne igyal.
2016. dec. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
alkesz vatyol
2017. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
6%
Igen. Nem a mennyiség számít, hanem a rendszeresség.
2018. júl. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én gyakorló alkoholfogyasztó vagyok napi szinten. Az évek alatt azt tapasztaltam,hogy nem a mennyiség és a rendszeresség a lényeg, hanem az hogy milyen körülmények között teszed.

Én azon az elven vagyok,hogy akkor lennék alkoholista,ha annyit fogyasztanék, amennyit már a szervezetem nem tud feldolgozni Ami a testi/szellemi/lelki egészségem kárára, tehát tisztán mérhető,látható tünetekben is jelentkezne. Az ítélőképességem jelentősen csökkenne, a fizikai állóképességem nagy mértékben csökkene pld

itt többen mondták,hogy a régi emberek,akik a földeken dolgoztak, vagy egyéb nagy fizikai igyénybvevétellel járó munkával foglalkoztak naponta ittak pld töményet.

A kulcs itt azon van,hogy mennyi és milyen minőségű testi erőkifejtést végzel naponta.

Ha kevés az energiafelahsználásod és keveset alacsony intenzitással mozogsz,akkor bizony az az 1-2 üveg sör, vagy 1-2 pohár bor, vagy 1-2 feles bőven elég.

ha viszont ezek az erőfeszítések nagyobbak,hosszabbak,intenzívebbek, mellette bőven iszol folyadékot, és eszel, akkor ennek a többszöröse, két háromszorosa is feldolgozható a szervezet számára és mégcsak beccsiccsentve sem nagyon leszel, max kicsit jobban szédülsz egy ideig.

A lényeg,hogy lemozogd, egyél és igyál eleget nem alkoholos folyadékot.

A bőjt persze itt sem árt időnként,mert egy idő után felhalmozódik a mindennapi alkoholfogyasztás apróbb hatása egy idő után, úgy mint a túl sok evés esetén,vagy a túl sok kávézás stb esetén is.

persze élhet valaki teljesen alkohol nélkül is és nem vitatom,hogy aki jelentősebb és rendszeresebb alkoholmennyiséget fogyaszt ott azért fennállnak egészségügyi kockázatok,de korántsem olyan nagy mértékben, mint amit alkoholizmusnak hívunk.

Én alkoholizmusnak csak azt nevezném,amikor felborul a valóságérzékelés is.

Pld az sztem sokkal nagyobb problémaforrás,hogy az emberek mozgásszegény életmódot folytatnak, folyamatos stresszben vannak, mert az valóban kikészíti a szervezetet, minthogy elfogyasztasz napi 1-2 üveg sört...

2018. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!