Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért alkoholista attól...

Miért alkoholista attól valaki, hogy otthon néha-néha megiszik egy jó pohár valamit? Más meg minden pénteken a kocsmából tántorog haza. Azzal nincs gond?

Figyelt kérdés

Szokták kérdezni, hogy nem is járok el bulizni, se kocsmázni? Nem is iszok? Mondom, hogy de, néha megiszok egy jó pohár bort vagy egy sört, felest esténként Tvzés közben.


Erre a reakció: "Te otthon iszol? :O"

Mondom, igen, miért baj ez!

-"Jézusom! Talán mert durva otthon egyedül inni!!!"


Most ezen kiakadtam! Miért gond meginni otthon egy sört, bort, egy jó felest, koktélt? 1x-1x? Más minden pénteken a kocsmából/diszkóból tántorog haza a buszon bűzlik, ordibál az utcán, azzal semmi gondjuk nincs...



2014. febr. 21. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem komplett, aki ilyet mond, vagy csak piszkálódni akar.
2014. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Érzed a különbséget: Tegnap buliban piáltunk, este otthon piáltam.. Felesleges elmondani magánügyed mit csinálsz, de általában a buliban ivást jobban toleráják az emberek. Nem azt mondom, hogy helyes (szetintem mind a kettő pénzkidobás), de nem véletlen az ökör iszik magában kifejezés. Az emberek így gondolják, inkább együtt részegre, mint otthon egyedül. Különben meg nem nagy ügy miért foglalkozol vele, te életed azt csinálsz amitt szeretnél :)
2014. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont inkább iszok othon egy jó étel mellé egy pohár sört ,vagy bort.

Mint a kocsmába lévő kulturálatlan részegek hülyeségeit lássam ,hallgassam.

Nem kell velük foglalkozni.

2014. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Én már eleve ott elakadtam a 2-es válasznál, hogy 1 sör, vagy 1 feles (az sem rendszeresen, vagy néhanapján) = részegre inni magunkat. :D

Ez még csak nem is egészségtelen. Az viszont már cseppet sem egészséges és nem is kulturált, ha valaki minden héten beveszi magát a kocsmába és onnan már "több lábon állva" távozik.

Ha valaki utóbbit tolerálja jobban, annak tényleg nem kis gond van a fejében. :)

2014. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nincs ebben semmi, ne foglalkozz velük, az én férjem is péntekenként itthon lazít, nincs igénye elmenni, szombaton szoktunk barátokhoz menni.

Alkoholista nem leszel ettől, hivatalosan az az alkoholista aki minden nap iszik, még ha csak nem is részegre , de minden nap és nem bírja ki nélküle.

2014. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5-ös válaszhoz kiegészítés: amennyiben napi rendszerességgé, szokássá válik a szeszes ital fogyasztása, akkor az már alkoholizmusnak minősül.
2014. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért alkoholista, akinek mondjuk szokása, hogy megiszik egy-egy pohár bort az ebédhez, vagy vacsorához, de nem alkoholfüggő. Ezek szerint az alkoholista és az alkoholfüggő nem ugyanaz.

Személy szerint nekem az ilyen "alkoholistákkal" semmi bajom.

2014. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy az emberek milyen fogyatékos helyekre járkálnak általában, sokkal inkább elfogadható az otthon ivás, mint a különféle mainstreem diszkókban történő lerészegedés.
2014. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem veled van a baj.
2014. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom mi vele a baj, ha valami kiadósat és nehezet vacsorázok olyankor néha szoktam inni rá egy kis pohár bort és jobban alszom, ráadásul azt mondják, lefekvés előtt jót tesz néha egy pohárral. Vagy ha van valami jó film a tévében hétvégén van hogy egy nagy zacskó ropi mellé veszek egy sört mert jól esik, szerintem ezzel az égvilágon nincs semmi baj.

Az alkoholizmus ott kezdődik inkább, mikor valaki nem bír meglenni nélküle, vagy rendszerré válik, hogy részegre issza magát akár egyedül akár társaságban.

2014. febr. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!