Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sörökön miért nincs tápanyag...

A sörökön miért nincs tápanyagtáblázat, mint minden más ételnél, italnál?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán találkozok vele, hogy egy sörnél fel lenne tüntetve hogy mennyi szénhidrát,(cukor),fehérje,zsír van benne. Legutóbb a gössernél, de úgy vettem észre hogy a legtöbbnél nincs, tehát gondolom nem kötelező, míg az energiaitaloktól kezdve az üdítőig mindenen van már.

Kíváncsi lennék az okára, nekem fontos lenne, hogy a söröknél is legyen.



2016. szept. 30. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg úgy vélik valamennyire visszafogná a felvásárlást ha tudatában lennének a fogyasztók miért is "folyékony kenyér". a modern marketingben számolni kell azzal hogy egyre több egészségtudatos ember olvasgatja a tápértéktáblázatokat, nem akar magának rosszat egy cég sem
2016. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt értem, csak azt nem hogy más italoknak kötelező feltüntetni, pl a kólák is ha tehetnék nem írnák ki hogy milyen iszonyat mennyiségű cukor van bennük...

[ mondjuk a sörbe elvileg nem sok cukor van szénhidrát meg egyes kalóriatáblázatok szerint 4-5 gr /1 deci. ami nem túlzottan sok 1 sörnél ~20gr de mondjuk 5nél már jelentős ]

2016. szept. 30. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Nahát, én meg azt szeretném, hogy a Balling fok, meg az IBU és ICU érték legyen rajta feltüntetve, de hát ez nem kívánságműsor...
2016. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:)))
2016. szept. 30. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez már bennem is felmerült, abban maradtam, hogy biztos a sörivókat nem érdekli a dolog...

Én beírom világos vagy barna sörnek, aztán ha van tévedés, hát legyen, sok ételnél (gyümölcsök) eleve van, nem lehet mit tenni.

A sörben sok a szénhidrát (ketogén diétázók szemszögéből mindenképpen), azt tudom, még jó, hogy keveset iszom belőle :D


Tényleg kb. mindenre ráírják, aminek csomagolása van, az alkoholok ilyen kis kivételesek valamiért... Pedig a sörök azért erősen eltérnek egymástól, biztos érdekel azért jópár embert a dolog.

2016. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!