Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bor illik a csirkemájhoz?

Milyen bor illik a csirkemájhoz?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Mindegy, csak sok legyen :)

De a poént félretéve a szakirodalomban valószínűleg fűszeres zamatú fehérborokat fognak javasolni. Ugyanakkor vannak vörösborral készülő csirkemáj-receptek, márpedig ha bele megy, akkor mellé is megy.


Szóval elég szabad a pálya, függ az elkészítés módjától, a körettől, na meg attól is, hogy milyen borokat szerettek.

2016. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Sör illik hozzá, jó sok.
2016. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ bele, vagy mellé...de gyakorlatilag a csirkemáj nem olyan "fajsúlyos " termék, amihez külön borfajta dukálna.
2016. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Száraz fehér, esetleg rozé vagy nagyon esetleg egy _igazi_ félédes vörös? Ahogy mondták előttem nem nagyon lehet belőnie erre.
2016. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Kacsamájhoz rozét szoktunk ajánlani, azzal nem fogsz mellé csirkemájnál sem.De inkább félédeset, mint szárazat.
2016. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szaszaa11 ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy a szakma nem igazán párosít csirkemájhoz bort. Mármint nem igazán gyakori. Bort legtöbbször menüsorokhoz szoktunk ajánlani, persze önálló ételekhez is. A csirkemáj nagyon olcsó, úgymond "csumi"kaja. A'la'carte étlapon nem is láttam még sehol, csak menzán, kifőzdében, és hétköznapokon a 800-1200 forintos "A" menükben. Persze nem akarom leszólni, de ez az igazság. Ha készülne egy kimutatás, a vendégek legtöbbször milyen italt fogyasztanak a csirkemáj mellé, bizony a csapvíz győzne, elég nagy előnnyel.

Hiába dolgozom jóideje a szakmában, sajnos nem tudnék biztos választ adni a kérdésre, ami szakmailag, és ízlésre is stimmel. Talán, ismétlem talán, fiatal félszáraz irsait ajánlanék hozzá. Egyébként most feladtad a leckét rendesen! :) Várjuk meg Mojot, ő mit szól hozzá.

2016. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Egy mondatban ugyan, de hasonlóan vélekedtem tegnap én is,-ahogy, most Te -, de látod nullára pontoztak.Semmi közöm a borászathoz, de a csirkemáj és bor viszonyáról egyezik a véleményünk. De úgy tűnik, hogy vannak itt akik jobban "szakértenek " mindenhez, de legfőképpen a lepontozáshoz...
2016. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!