Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alábbi skót whiskyk közül...

Az alábbi skót whiskyk közül melyik manapság a legihatóbb?

Figyelt kérdés
A Johnne Walker Red label vs. Ballantines Finest vs. Grant's family reserve. Tudom hogy ezek kb. alapwhiskyk és nem is várok sokat tőlük, de kíváncsi vagyok melyik milyen most. Régebben ittam már mindegyikből, de mostanában nem. Azt hallottam hogy elég sokat romlott manapság a scotch-ok színvonala úgy általánosságba. Nektek melyik hogy ízlik mostanság?

2017. jan. 1. 18:29
 1/6 anonim válasza:
86%

A Grant's family reserve finom.

1887 karácsonyán készült el az első üveggel az aranyló italból. Azt is megtudtuk, hogy a skót viszki akkor nevezhető így, ha minimum három évig érlelődött, és manapság évente olyan 54 millió üveggel adnak el belőle.

2017. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
89%

A mostani Ballantine's Finest jobban iható a többi alapmárkánál, csak kicsit ízetlen, de hát ebben a kategóriában nem ez az első szempont. Az utóízében van egy kis szeszíz, de amúgy meglepően lágy a többihez képest.


ma 18:43

1887 karácsonyán a pincérhez vágták volna a poharat, ha ilyen „minőséget” visz ki Grant's whisky címén az úri közönségnek. A nagy skót márkák alapkiadásai kb. az 1970-es évekkel bezárólag elég komoly italok voltak, csak azóta csúsztak le fokozatosan a mai kocsmaszínvonalra. Akkoriban pl. a piros Johnnie még lényegesen értelmesebb ital volt, mint ma a Black Label, és a többi márka is hasonló ívet írt le.

2017. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ballantine's a legfinomabb a három közül amit mondtál
2017. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is valahogy úgy sejtettem hogy a Ballantines finest jobb lett. Nem rég kocsmában ittam egyet és sokkal vállalhatóbbnak tűnt mint pár éve. Piros Johnnie meg ha még rosszabb lett azt meg se kóstolom, mert eddig se igazán szerettem. A három közül a Grant's ízlett nekem legjobban mikor először kóstoltam őket, de gondolom azóta annak is jól leromlott a színvonala.
2017. jan. 2. 18:15
 5/6 Phoney ***** válasza:

A Grant's-ről nehezen tudnám megmondani, hogy romlott-e azért olyan ordas nagy különbség nincsen a Ballantine's-hoz képest. A Johnnie Red viszont szerintem kimondottan gyengébb lett, még ha nem is sokkal.

De a Ballantine's-nál se igazán azt mondanám, hogy érdemi minőségi javulás történt (még van itthon a régiből is), inkább csak meglépték azt az előnyös stílusváltást, ami már nagyon ráfért erre a lebutított kategóriára. Idővel biztosan a Johnnie is követni fogja ebben.

2017. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Kóstold meg a Glenlivet whiskyt, skót esetében ott érdemes kezdeni
2017. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!