Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha józanul csak azt várom,...

Ha józanul csak azt várom, hogy mikor ihatok már, akkor alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

2017. febr. 24. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
illetve már feszültnek érzem magam nélküle.
2017. febr. 24. 10:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen az vagy.

És ez attól is teljesen független, hogy milyen gyakran szoktál inni, mit és mennyit egyszerre.

2017. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bizony.
2017. febr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen
2017. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, es jo lenne meg a bajt az elejen elcsipni, nem akkor, amikor mar jozan perced is alig lesz.
2017. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szaszaa11 ***** válasza:

Orvosilag igen, de én nem feltétlen mondanám, hogy alkoholista vagy, ez szerintem sokmindentől függ.

Nem lehet hogy inkább azt várod, hogy eljöjjön a hétvége, kikapcsolódj, elmehess inni a haverokkal, hogy ne érdekljen semmi? Mert akkor - habár mondom, egy orvos biztan állítaná, hogy alkoholista vagy - szerintem nem a gáz kategória. Én is voltam így pár éve, de valahogy már nem.

Én is megiszok napi 1- max 2 sört meló után, és havonta, 2 havonta egyszer be is rúgok mondjuk egy koncerten, de én nem érzem ezt alkoholizmusnak, viszont egy doki nekem is azt mondaná, hogy alkesz vagyok, mivel rendszeresen iszom. Az orvostudomány szerint az már alkoholizmus, ha valaki nem bírja megállni hogy ne igyon meg naponta mondjuk egy korty sört. Nem a mennyiség a lényeg, hanem a rendszeresség, és ez szetintem hülyeség, így emberileg neked kell eldöntened, hogy ez probléma-e számodra, és a környezetedben élők számára, vagy sem. Ha tényleg inkább csak azért várod a piálást, hogy végre letojhass mindent egy rövid időre, szetintem nincs ezzel gond.

2017. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha tudok bebaszok, mint állat. A piába menekülök az élet elől. soknak érzem a terhet.
2017. febr. 24. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ez már alkoholizmus.
2017. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!