Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholos italokból mennyi...

Az alkoholos italokból mennyi időnként mennyi deci az egészséges?

Figyelt kérdés

#alkoholos-italok
2017. márc. 3. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

0 deci, de az barmikor.

Az emberi szervezetnek nincs szuksege alkoholra.

2017. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
35%
Állítólag néha 1-2 dl vörösbor egészséges. Sőt, ajánlják az orvosok!
2017. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én halottam hogy kis mérékben minőségi alkoholok hosszabbítják az életet is 5.
2017. márc. 3. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

kis mennyiségben tényleg egészséges...

pl napi 1(-2) dl (vörös) bor vagy

3-5-ször hetente 1 üveg sör vagy

2 cl rövidital


ez kimondottan jót tesz, ennek a 3-5szöröse még nem árt, felette azért nem tesz jót...

2017. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A vörösborban vannak olyan anyagok, amik az erekben való zsírlerakódástol védenek. Az alkoholtartalom miatt azonban napi1-1,5 dl-nél több nem javaslott. De pl.ugyanezt teszi a napi egy gerezd fokhagyma is. :-)
2017. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az annyira bonyolult orvosbiológiai téma, hogy nincs tudományosan egyértelműen igazolt általános vélekedés. Azokban az országokban, ahol szőlőtermesztés lényegében ősidők óta létezik, ám tiszta ivóvíz kevésbé, ott a borfogyasztás lényegében az emberi kultúrával párhuzamosan fejlődött és a napi folyadék bevitelnek fontos része volt. Másrészt a túlzott fogyasztás hatásai is ismertek. Ezért elfogadható, hogy egy korlátozott napi alkohol fogyasztást az emberi szervezet tolerál, sőt esetenként akár hasznos is lehet. Mindezt azonban erősen befolyásolja az adott népesség genetikája hogy milyen sebességgel képes lebontani az alkoholt a mérgező acetaldehidre ill. azt tovább széndioxidra. Emellett a férfi és női szervezet is eltérő módon tolerálja. Én amondó vagyok, hogy mindenkinek saját magának kell "kikísérleteznie" saját magán az elfogadható mennyiséget, ami a keringést és az emésztést is még kedvezően befolyásolja a mellékhatások pedig a minimumon maradnak.
2017. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!