Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 50 éve palackozott márkás...

50 éve palackozott márkás francia konyakot, skót Whisky-t hogyan lehet értékén értékesíteni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 03:26
 1/4 Phoney ***** válasza:
100%

Elég nagy szerencse kell ahhoz, hogy itthon vevőt találj véletlenszerű 50 éves palackokra, mert ettől az 50 évtől egy „hétköznapi” palackozás nem lesz különösebben érdekes. Alapesetben nemhogy nem ad hozzá értéket az 50 év, hanem még annyiért is nehéz eladni, amennyiért reálértékben eredetileg vették.


A skót whiskyknél tovább súlyosbítja ezt a gondot, hogy amik a 60-as években még felső kategóriás italok voltak (pl. Ballantine's Finest, Johnnie Walker Red Label, Grant's Family Reserve, stb.), azokat ma már mindenki csak négyezer forintos kocsmawhiskyként ismeri, és senki nem tud róla, hogy az 50 évvel ezelőtti változat százszor jobb.


Érdemi vásárlóerő csak nemzetközi piacon van ilyenekre, pl. eBay-re érdemes feltenni.

2017. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
nekem volt egy 65 éves whiskym 150ezer forintért nem tudtam eladni, ismerősöm németbe 500ezer ft ért el tudta adni. (még a dédnagyapám kísérletezett ilyen whiskey készítéssel:D
2017. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nagyfater ***** válasza:
100%
Árverésen. Keress rá a neten a nemzetközi árverési honlapokra.
2017. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindennek annyi az értéke amennyit hajlandó érte adni egy ember. 5000Ft -ot én is adok érte!
2017. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!