Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ciderhez hasonló alkoholos,...

Ciderhez hasonló alkoholos, de édes ízű italok?

Figyelt kérdés
Tehát én nem szeretem az alkoholt, se sör, se bor, se pálinka, csak olyat iszok meg, aminek van valami íze, pl: likőr, cider, pezsgő stb... Vannak még ilyen italok???

2017. ápr. 24. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Citromos/gyümölcsös/tequilás sör, Bacardi Breezer, bármelyik Fütyülős, Vilmos Alma, ezek mind édesek és finomak.
2017. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a cidernél nincs finomabb 4-5% körüli ital. A breezer hasonló, de sokkal drágább.

17-20% körül szerintem nagyon finom a xuxu (epres vagy málnás vodka azt hiszem) és a bailey's (kávé ízű likőr, nagyon finom, de drága).

Erősebb italból meg még az almás Jim Beamet szeretem.

2017. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es, súlyos tévedés, főképp ha az ilyen Sommersby meg Strongbow és társai gondolsz.


Akkor kérdező, most hadd világosítsalak fel, a sörnek, bornak, rövideknek is lehet jó íze. Jómagam a sörhöz értek, így azok közül foguk ajánlani neked olyanokat, ami édes, mindenféle árkategóriából.


Olcsó sörök:

Pécsi Prémium Lager: karamelles, malátásan édeskés íze van, pont az olyanoknak készítették, akik sörként csak a hazai kommersz söröket ismerik, de azok nem ízlenek nekik(mondjuk ezen nem csodálkozom, jómagam sem igazán tudom meginni őket).

Soproni Fekete Démon: nagyon vékony test, de ugyanúgy hozzá a karamelles édeskésséget, ezzel is tehetsz próbát, hátha nem zavar, hogy nagyon vizes.

Dreher Bak: úgy unblock egyébként a bak és duplabak típusú sörök ajánlottak azoknak, akik édes ízre vágynak a sörben, mert itt főként a malátáról szól a dolog(elég sok van bennük, ennek megfelelően a test és az alkohol tartalom is nagyobb szokott lenni, a balling fok olyan 16-21-ig szokott felmenni az alkohol % meg 7-9 között szokott lenni). A Dreher bakja a legismertebb és a legkönnyebben elérhető ebben a kategóriában.

Pécsi Szalon Barna: kissé fűszeres, karácsonyias jellegű ital, de az év minden szakaszában élvezhető.

Kozel Cerny: ebben van kávés íz is, de a cseh barna lagerek közt ez az édesebb vonalat képviseli.

Argus Gold: ez világos lager, de jó édes, nekem már túlságosan is, de neked szerintem nagyon tetszeni fog. (Figyelj, hogy nem jó bármelyik Argus, a Goldot kell venni, nehogy megvedd a Maesticot, mert úgyis csak kiöntöd, miközben elátkozod az összes felmenőmet... )


Drágább:

Fullers Golden Pride: a legédesebb a Fullers sorozatból, akik az édes ízt kedvelik, mind ez a kedvencük ebből.

Fullers Honey Dew: ennek utóízében van egy kis bitterekre jellemző keserűség, de alapvetően a mézről szól a sör, szóval próbáld ki nyugodtan.

Éééés gyakorlatilag rengeteg belga ale és witbier idesorolható, a teljesség igénye nélkül itt van néhány ajánlott tétel: Chimay Bleue, Chimay Bruin, Chimay Tripel, Westmalle Dubbel, Westmalle Tripel, Orval, Trappistes Rochefort 10, La Trappe Dubbel, La Trappe Tripel, La Trappe Quadrupel, Gulden Draak(ez aztán tényleg desszert sör), Gulden Draak 9000, Duvel, Delirium Tremens(ennek meg többek szerint pezsgőíze van... kicsit tényleg, de leginkább saját, karakteres, Delirium íze :D), és a végére odateszek ismertebbeket is, mint a Leffe Bruin meg a Hoegaarden.


Amúgy annak, aki nem szereti alapból a sört, szokták még ajánlani a búzasöröket. Ugyan nem konkrétan édes ízűek, inkább citrusosak(főként banánízre kell gondolni) fanyar, savanykás lecsengéssel. Felírok néhány általam jónak tartott német típusú búzát, hátha kedved támadna megkóstolni őket:

Erdingerek(mind, de leginkább az Urweisse)

Franziskanerből a világos és a barna is

Weihenstaphanerből is mind, de leginkább a Vitus

2017. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!