Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fejes káposztából (édes...

Fejes káposztából (édes káposzta, fehér káposzta) hogyan lehetne hasonló ízvilágú ételt készíteni, mint a székelykáposzta? Recept, ötlet?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Sehogy.
2016. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
A savanyú káposztához hasonlót sehogy.Pontosan az az ízvilág hiányozna belőle, amit a savanyú káposztától elvár az ember.
2016. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

Mi lenne, ha lepontozás helyett írnátok egyetlenegy konkrét receptet is, ami hasonlítana az édeskáposztából készült székelykáposztára ?

A konyha meggyalázása, ami itt néhány órája folyik.

2016. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Szegény lepontozók mind értelmi fogyatékosok. :)
2016. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lesózod és állni hagyod párnapig a káposztát
2016. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sikerült csúnyán szétoffolnotok a kérdést.


Úgy tűnik, hogy szerinted itt a konyha meggyalázása folyik, pedig épp te gyalázkodtál és a másik hozzászóló, aki értelmi fogyatékosnak titulál embereket.


Kérlek, ne offoljatok tovább, ha tudjátok a kérdésre a választ, akkor írjatok, a gyalázkodásotokat máshova pötyögjétek, hálásan köszönöm!


Kérem, hogy aki ír ehhez a kérdéshez, emberhez méltó stílusban tegye, lekezelés nélkül, köszi!

2016. dec. 28. 14:00
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Felszeled a fehér káposztát, és pontosan úgy, ahogyan a kovászos uborkát is szoktuk, összerakod, meleg/fűtött helyen pár nap, max. egy hét alatt lesz savanyú káposztád.

Személy szerint inkább megveszem készen, mint próbálkozzak vele.

2016. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem Veled és nem is a kérdéseddel volt bajom. Ha úgy érezted, akkor elnézést kérek. Amikor megláttam, hogy megint nullára pontoztak, felkaptam a vizet, mert egy másik (lecsós ) kérdésnél ment a valódi offolás, és észérvek nélküli lepontozás.Ezért írtam, amit írtam, és hidd el, nem volt szándékomban megbántani Téged.
2016. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm, hogy írtál!


...csak nem kedvelem, amikor azt tapasztalom, hogy a hozzászólók piszkálják egymást bármi okon.


Igyekezzünk máshogy hozzáállni egymáshoz, érdemes erre odafigyelni a mindennapokban, akár írásban, akár szóban "cseréljük az eszmét"! ;-)



Akik írtak ötleteket, köszönöm szépen!

2016. dec. 28. 17:15
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) tegnap felhívtam a tesómat (ők nagy káposztarajongók ) és rákérdeztem, nincs-e valami hasonló receptje. Azt mondta külön receptje nincs, de szokott készíteni édeskáposztából főtt füstölt húsokkal egytálételt.

Leírom, nem bonyolult.

Egy szép tömör bő kilós fehérkáposzta fejet legyalul, úgy, mintha par. káposztát akarna készíteni.(nem túl vékony, és rövidebb csíkokra ) Egy jókora hagymát finomra vág és zsíron megdinszteli, ráteszi a káposztát kevés sóval, és együtt párolja a hagymával fedő alatt, míg össze nem esik, mármint a káposzta :), utána tesz rá kb egy teáskanál őrölt köményt, egy jó evőkanál pirospaprikát, majd átforgatja, és felengedi annyi vízzel, hogy ellepje.2-3 babérlevelet is tesz bele.

Amikor a káposzta félpuha, akkor kerül bele főtt füstölt tarja/csülök vagy éppen oldalas.Fontos, hogy ezek már főtt füstöltek legyenek, mert nyersen nem lenne idejük megfőni.Egy kevés cukrot is tesz bele és ecettel kellemes savanykásra ízesíti.

Legvégén tesz bele egy csokor finomra vágott tárkonyt (neki van a kertben, és fagyasztani is szokott)de azt mondta kaporral is finom.

lehet tejföllel is tálalni, ez ízlés dolga.

Őszintén én még nem kóstoltam, de szerintem nem lehet rossz, úgyhogy én is ki fogom próbálni, csülökből úgy is besokalltam, lesz maradék.

Ha gondolod egyszer próbáld ki, hátha elnyeri a tetszéseteket.

üdv :)

2016. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!