Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 18. életévem betöltésének...

A 18. életévem betöltésének napján már kiszolgálják alkohollal, dohányáruval, vagy várnom kell a következő napon?

Figyelt kérdés
Nem azért, nem vagyok akkora alkesz, hogy ne tudjak várni egy napot, csak aznap már a haverokkal ki akarom próbálni, és nem akarok leégni,mert ez ciki tud lenni.

2017. máj. 14. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

Az egyik ismerősöm pont ezzel bukott be. Eljött a 18. szülinapja, bevágódott a boltba alkoholt venni, a kasszás kezébe nyomta a személyiét... és nem adták ki neki, közölték, hogy csak másnap.

Engem szórakozóhelyen már aznap kiszolgáltak (elkérték a személyit)

2017. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én kasszáztam Tescoba, kiadtam aznap is, nem volt belőle problem. Sőt, boldog születésnapot is kívántam mindig.

(Aki nem adná ki és szívózna még ilyenkor is, az megkeseredett ember, és másnak akar rosszat.)

2017. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Blondie.W válasza:
100%
Láttam egy kiscsajt a dohányboltban, aznap lett 18 éves és kizavarták a boltból, szóval szerintem ez csak attól függ, hogy jófej-e a boltos.
2017. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a törvény szerint csak másnap adhatják ki, mégpedig azért mert ha valaki tegyük fel 1999.05.14-én született este 20:30-kor az ma este 20:30-kor tölti be a 18-at tehát reggel még nem vehet piát meg cigit mert még kiskorú. Mivel a személyin óra és perc nincs feltüntetve ezért meg kell várni a következő nap 00:00-át hogy már 100%-ra betöltse. Az más kérdés hogy ha az eladó jóarc akkor valószínű kiadja aznap, sőt ha elég idősnek látszol nem is kell 18 legyél.
2017. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
felén több boltban ki van írva, hogy azok akik az adott hónap első napja után születtek (pl most 1999. május 1. után) azokat alkohollal nem szabad kiszolgálni, szóval elvileg még másnap SEM! de amúgy alkohol miatt nem nagyon szokták elkérni a személyit, dohányboltban annál inkább már nem nézek ki nagyon 18nak de a mai napig elkérik...
2017. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#12 amilyen jótét lélek vagy, annyira fognak jól megbacni egy 50ezres bírsággal ilyenért a navosok ;)
2017. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint csak másnaptól szolgálhat ki, de ha jófej, kiszolgál aznap is. Ha nem akarsz beégni, akkor inkább a szüleiddel vagy idősebb barátoddal vetess piát előre, és akkor tuti nem lesz égés, lesz mit innotok. Vagy halaszd el a szülinapod ünneplését a 18. születésnapodat követő hétvégére (feltéve hogy hétköznapra esik a szülinapod) és akkor már biztos adnak ki neked is piát. Ráadásul nem kell másnap reggel másnaposan iskolába mennetek. :D
2017. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Trevor. ***** válasza:
Én is vártam pár napot, miután betöltöttem a 18-at és csak akkor mentem el haverokkal sört venni. Csaj elkérte a személyim, megnézte a születési dátumot, mosolygott egyet és visszaadta. Én úgy tudom, hogy aznap éjféltől, amikor betöltöd ki kell, hogy adják, de a legegyszerűbb, ha mondjuk csak másnap mész.
2017. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Minden kedves valaszolónak: sikerült!!
2017. máj. 17. 07:45
 20/22 Mojjo ***** válasza:
71%
A törvény szerint már aznap ki KELL adniuk. Nincs lehetősége az üzletnek mérlegelni, meg okoskodni, hogy de hát csak másnap tölti be tutira stb stb. És a törvény nem ismerete sem mentesít a törvény alól. Ez ilyen egyszerű. Szóval aznap már muszáj kiadniuk, ha mégsem teszik, első körben üzletvezetőt kell kérni, másodikban panaszkönyvet.
2017. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!