Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kóstoljam meg?

Hogyan kóstoljam meg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fog érkezni olyan válasz, hogy minek, meg alkoholista leszel és stb, stb.

15 éves vagyok nemsoká 16.

Szülők mellett szeretném megkóstolni a röviditalokat (pálinka) mivel nem tudom mennyire bírnám őket.

Sört és bort ittam eddig de nem mimdegyik féle tud lemenni a torkomon. (Nagyon-nagyon keserű, rossz minőségű)

Ezt nem akarom rendszerint csak hogy mégis tudjam hogy milyen az ízvilága ezeknek. Mire számíthatok egy 30 fokos dió pálinkában és egy 48 fokos szilva/barack/körte pálinkában?

Először csak a gywngébbek közül akarok kóstolni!

Nem akarok rossz indulatú véleményeket csak választ a kérdésemre!

Köszi



2017. jún. 25. 21:32
1 2
 11/12 Phoney ***** válasza:

ma 17:31

Igazából egy jó pálinka nem is feltétlenül arról szól, hogy a friss gyümölcs aromáit próbálja visszaadni (akármennyire is próbálják manapság ezt sujkolni), szóval az feltétlenül nem baj, ha a laikus nem ismeri fel, hogy miből készült. A szilvapálinkának pl. gyakorlatilag semelyik stílusa nem adja vissza igazán a friss szilva illatát, de ettől függetlenül fantasztikus ital tud lenni. De a többi gyümölcsből is tudok olyan kiváló példákat, amik illatát nem hasonlítanám a friss gyümölcséhez. Persze minél többet kóstoltál, annál könnyebben megtalálod benne.

2017. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mivel tényleg sok a pálinkánk, így venni biztos nem fogunk. Hát ahogy megtudakoltam tény van 50 fok felettink is, de az még néha a szüleimen is kifog kisérő folyadék nélkül! :D úgyhogy maradok a 48 fokosnál, és elsőre meg se merném húzni szerintem a felest, de nekem pont azt mondták ha meghúzom akkor nem annyira gázos! Hát nem tudom majd jön ahogy jönnie kell! ;) köszi

2017. jún. 26. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!