Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kóstoljam meg a Johnnie...

Hogyan kóstoljam meg a Johnnie Walker Black Labelt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én eddig csak húzóra ittam whiskyt, mert buli volt, és úgy nem ízlett. Ízetlen, száraz, műanyag ízű volt. Jack Daniel's és Jim Beam. Ezt a kettőt kóstoltam eddig.


Karácsonyra vettem egy Johnnie Walker Black Labelt, mert hallottam, hogy a Red az nem jó. Most az lényegtelen, hogy megérte vagy nem, az én pénzem, és olcsón jutottam hozzá, ha valaki esetleg erre térne ki.


A kérdés egyszerű: Hogyan kell inni egy ilyen Blended whiskyt? Vízzel vagy tisztán, hidegen vagy szobahőmérsékleten? A lényeg az, hogy mint a legkezdőbb whisky kóstoló, aki először issza módját megadva, hogyan tudja a lehető legjobban értékelni? Valószínűleg elsőre nem fog menni, de azért hogy a legjobb? (jeget sose tennék bele, marhaság)



2016. dec. 20. 23:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Én jéggel iszom, semmi kóla, víz! :)
2016. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Mármint a jég is víz bocs... de èrtsd úgy... jha és hűtsd be előtte a poharad is!! Előző voltam
2016. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Crisopher ***** válasza:
85%

Én sosem hígítom semmivel, még jéggel sem!

A whiskyt előtte hűtsd be, tehát eleve hűtőből szedd elő. Fontos, milyen poharat használsz, ilyeneket kell, mint amiket képen látsz:

[link]


A poharat is hűtsd be, de jeget semmiképp se tegyél bele (vizet meg főleg ne!). A whiskyt maximum a pohár feléig töltsd, tovább semmiképp sem. Ivás előtt kicsit szagolgasd. Egyszerre keveset kortyolj belőle. Ha ízlelgetni akarod, akkor nyugodtan tartsd egy kicsit a szádban, hogy az ízek átadódjanak. Ez már tényleg csak egyéni ízlés dolga, de szerintem egy jó whiskyt érdemes ízlelgetni lenyelés előtt.

Én a helyedben kisebb kortyokban innám meg az egészet, úgy jobban kiélvezhető az íze.

2016. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
89%

Ez egy párlat, így szobahőmérsékleten víz és jég nélkül ajànlom. Először szimatold meg, majd igyál egy kis kortyot! Esetleg a következő kortyot 10-15 másodpercig bent is tarthatod a szádban.

A jim beam egy bourbon, a jack pedig tennessee whiskey, ezek elég könnyűek. A jw black label egy 12 éves kevert (blended), tehát több malátás skót whisky, jóval füstösebb és tőzegesebb az általad említett 2-nél. Én is nagy kedvelője vagyok. De ha igazán minőségi whiskyt szeretnél, a single malt skotch-okat (1 fajta malátából készült skót) ajánlom, azon belül is személyes kedvenceimet, az islay szigetéről származókat. (pl.: laphroig)

Jó kóstolást kívánok! :-)

2016. dec. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Phoney ***** válasza:
79%

Tízezres whiskyt inkább ne hűts be... a legolcsóbbaknak időnként jól áll, de amúgy semmi szükség rá. Esetleg ha ilyenkor is 30 fokra fűtöd a lakást, akkor tedd be egy kicsit a hűtőbe, hogy kicsit hűvösebb legyen (kb. 18-20 fok, de nem baj, ha kicsit több, inkább alatta ne legyen).


Namost a belinkelt pohárfajta (a legtöbb képen tumbler) nem szentírás, sőt, azt egész konkrétan a jéggel felszolgált italokhoz rendszeresítették, és pont ezért lett ez a mindennapi whiskyspohár, de pl. a whiskykóstoló pohár nem ilyen. Számodra csak az a lényeg, hogy ennél ne legyen sokkal nagyobb, de ne is felespohár legyen. Borospohár is megteszi pl., ha más nincs.


Természetesen ne húzd le egyszerre (még akkor se, ha két cent), de ennél a whiskynél mondjuk kortyonként 1 cent rendben van, és legalább egy pillanatra forgasd meg a szádban, mert különben csak az utóízét érzed. (Ilyenkor többet érzel belőle, ha nyammogás közben közben levegőt fújsz ki az orrodon.)


Pár csepp Vizet igazából nagyon sok hozzáértő fogyasztó szokott adni a whiskykhez próbaképpen (olyanok, is akik lazán ismernek 200 féle whiskyt), de ehhez a whiskyhez fölösleges.



ma 01:21

A single malt nem „egyfajta malátából” készült whiskyt jelent, hanem egyetlen lepárlóban készült malátawhiskyt. A blended Scotch whisky pedig nem „több malátás skót whisky”, hanem malátawhsky és ipari finomítóban készült gabonawhisky keveréke. Lehet, hogy a blended malt whiskyre gondoltál, ami viszont szintén nem „több malátás”, hanem több lepárló malátawhiskyjének keveréke.

2016. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor végül is nem kell nagyon rákészülni, a lényeg, hogy megteszi a szobahőmérséklet. Van a polcon Johnnie Walkeres pohár, akkor abból iszom majd.

2016. dec. 21. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy jo szivar mellet. Whiskeys poharba kozben a Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama" c. dala menjen.
2016. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát azért úgy az igazi, de a szivart meg a zenét most kihagyom :D


Majd ha már tapasztaltabb leszek :)

2016. dec. 21. 20:30
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát figyeljetek, lehet, hogy velem van a baj, de a szaga is elég felkavaró volt. Olvasom sok helyen, hogy milyen jó, vaniliás, krémes, meg tököm tudja milyen.


Most szégyen, nem szégyen, minden kortynál majdnem kijött belőlem, most akkor ez mi? Miért nem ízlik? Más úgy issza, mint a vizet.

2016. dec. 24. 21:50
 10/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy talán nem is az van benne.
2016. dec. 24. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!