Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol lehet a házi pálinkát...

Musztafa 20 kérdése:

Hol lehet a házi pálinkát értékesíteni (eladni)?

Figyelt kérdés
A hobbinkból származó gyümölcsöket főzettem ki külön fajtánként pálinkának, de nem nagyon van ötletem hogy hol tudnám értékesíteni mert több lett mint ami nekünk kell. Hirdetni neten nem szeretném.

2017. júl. 27. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű. A hatályos jövedéki törvényben meg is találod a választ. Mivel Te bérfőzetőnek minősülsz, rád ez vonatkozik:

71. § Bérfőzető a bérfőzött párlatot


a) adóraktár engedélyese részére, vagy


b) - ha a bérfőzető a kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és -értékesítés feltételeiről szóló miniszteri rendelet szerinti kistermelőnek minősül és megfizette a 132. § (2) bekezdés a) pont ab) alpontja szerinti jövedéki adót - palackozott kiszerelésben, zárjeggyel ellátva


ba) a gazdasága helyén a kereskedelemről szóló törvény szerinti vendéglátás vagy szálláshely-szolgáltatás keretében, vagy


bb) a gazdasága helyétől légvonalban számítva Magyarország területén legfeljebb 40 km távolságon belüli, a kereskedelemről szóló törvény szerinti vásáron vagy piacon folytatott kereskedelmi tevékenység keretében, a 70. § (3) bekezdése szerinti bejelentés megtételével értékesítheti.

2017. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Sehol..

Max elajándékozod de eladni nem lehet

2017. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" hivatalosan " elajándékozni sem lehet. :)

Ha az első verzió túl nehézkes, akkor legyél egy kicsit kreatív. :)

2017. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
mi azt szoktuk csinálni hogy beviszzük a céghez és a munkatársaknak eladjuk de akár apiacon is eladhatode de minen egyes kifőzésnél meg kell vizsgáltatni és nem kevés adót kell érte fizetni fel kell cimkézni valamint kell szeszfőzési engedéj ha mégis te főznéd.
2017. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy vannak akik úgy csinálják hogy a munkahelyen kibeszélik hogy pálinkát főzettek. És ha nem ihatatlan hanem finom kiváló akkor ezt fennhangon hirdetik. Addig aíg meg nem kérdezik van e eladó.
2017. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Támaszd már alá kérlek törvényi hivatkozással az alábbi állításaidat:

"akár apiacon is eladhatode

minen egyes kifőzésnél meg kell vizsgáltatni

fel kell cimkézni

kell szeszfőzési engedéj."

2017. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A cimkézés tényleg csak a boltokbankell.
2017. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

És amit irtam az nem a kis 20literes kifőzésnél számít hanem a 100-asnál amikor beviszed a kifőzőbe..

20 lizeresnél max eladod munkatársnak.

2017. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!