Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire keserű a Gin Tonic...

Mennyire keserű a Gin Tonic koktél azoknak, akik csak bizonyos mértékig bírják a keserű italokat (pl. unicumot nem bírják meginni)?

Figyelt kérdés

Már régóta ki szeretném próbálni, de félek attól hogy olyan keserű végeredményt kapok, amit nem bírok meginni. Egyszer volt hogy megittam egy feles unicumot, de azt is alig bírtam lenyelni. Pedig szeretem a keserű likőröket és a keserű íztől sem óckodom annyira, ha nem olyan keserű, hogy kaparja az ember torkát.


Ittam már tonicot is (schweps). Az íze túl keserű volt nekem, viszont az aromája nagyon bejött (mint pl. a grapefruitnál). Azt hallottam, hogy a gin és a tonic sokak számára önmagában ihatatlan, de ha a kettőt összekeverik, akkor egy teljesen új ízt kap az ember (a gin semlegesíti a tonic elviselhetetlenül keserű ízét). Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire van így?


2017. júl. 27. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, én a tonikot csak nem szeretem mert keserű, a jégert, unikumot nem birom lenyelni, de a gin-tonic kimondottan finom szerintem, valahogy édeskésebb ízű mint várnád.
2017. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1

Akkor a Tonickal egyet értünk. :) Viszont nekem a Jäger a kedvenc keserűlikőrjeim közé tartozik és ha te azt mondod, hogy neked az túl keserű, az előbbit meg nem bírod meginni, viszont Ginnel már igen, akkor már kezdek őszintén bizakodni. :)

2017. júl. 27. 16:03
 3/7 Phoney ***** válasza:
100%

„Viszont nekem a Jäger a kedvenc keserűlikőrjeim közé tartozik” – a Jäger nem keserűlikőr, és a gyártó sem nevezi annak. Az csak a magyar importőr marketingfogása, hogy annak nevezi a tájékoztató címkén. Semmi keserű nincsen benne. Az elsőnek valami más baja van vele, ha nem tudja meginni.


A gin a legtöbb mindenki számára fog valamit a tonic keserűségén, de azt nem lehet megjósolni, hogy egy tonicot nem szerető embernek mennyire fog ízleni.

2017. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem sokat, de tompít a tonikon a gin.
2017. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Jäger nem keserűlikőr, és a gyártó sem nevezi annak. Az csak a magyar importőr marketingfogása, hogy annak nevezi a tájékoztató címkén."


Aha, akkor most már ezt is tudom. Nem baj. Akkor mondanám a Becherovkát. (Azt mondhatom, mert az tényleg keserűlikőr.) Én azt idáig csak egyszer kóstoltam, de nekem nagyon bejött az íze. Semmilyen bántóan keseű-fanyar íze nem volt (amit nem bírok), hanem inkább enyhén édeskés-keserű (amit már bírok). Ha ilyen a Gin-Tonic is, akkor mindenképp ki fogom próbálni.

2017. júl. 27. 16:14
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy még annyit fűzök hozzá, hogy én alapvetően nem vagyok a keserű íz ellensége. Én kedvelem, ha valami pl. kellemesen kesernyés, mert a keserű íz egyensúlyba hozza a többi ízt is, ugyanakkor kellemes, frissítő érzést is ad az embernek. Az viszont nem jó, ha ez az íz túlságosan is intenzív valamiben (ugyanez a helyzet a többi alapízzel is, senki sem szereti ha valami túl sós, édes vagy savanyú).


Igazából érdekelnek a különféle ételek-italok ízei és szívesen kipróbálok mindent amit nem ismerek, mert objektív véleményt az ember csak a saját tapasztalata alapján szerezhet.

2017. júl. 27. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban jobbak együtt, mint külön-külön, de én ettől függetlenül azért nem lettem rajongója a gintoniknak.
2017. júl. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!