Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Soha nem ittam még alkoholt,...

Soha nem ittam még alkoholt, de valahol el kellene kezdeni, hogy ne üssön be az első adandó alkalomkor. Tobbi lenn?

Figyelt kérdés
Soha nem ittam még röviditalt, pár korty sört illetve bort ittam életemben. Úgy érzem, lassan17 éves vagyok úgyhogy óvatosan jó lenne kipróbálni, hogy hat a szervezetemre. Hogy érdemes elkezdeni? Az osztálytársaim mindenáron meg akarnak egy felest itatni velem de nem tudom jó ötlet e. Van ahol azt olvasom, annyi meg sem kottyan, van ahol azt írják igen. Tudom számít, hogy milyen fajta vagy hogy milyen napszakban iszom, de örülnék, ha írnátok.

2017. aug. 18. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

" de valahol el kellene kezdeni"


Nem!

2017. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha el akarod kezdeni, szerintem mindenképp a sörrel kezd, aztán majd kitapasztalod.
2017. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Phoney ***** válasza:
81%

Érdemes békén hagyni a röviditalt, amíg borral-sörrel is csak annyi a tapasztalatod, hogy beleittál.


Egy felest egyébként nyugodtan megihatsz, és ha hülyebiztossá akarod tenni, akkor küldj utána 3-4 deci vizet (vagy bármi más alkoholmentest). A röviditalnak igazán az a veszélye, hogy nagyon gyorsan lehet sokat inni belőle, illetve hogy több adag is megülhet a gyomrodban, aztán utána egyszerre szívódik fel. Ha minden felest sok víz követ, akkor nem kimondottan veszélyesebb a sörnél-bornál.

2017. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
85%

Igazából érezni fogod. Lehajtod a felest, és ha kivirulsz tőle, vagy kissé koordinálatlan leszel, szédülsz, imbolyogsz, akkor beütött.

De egytől még durva lerészegedést nem kell várni (mondom én, aki egy dréher bak-tól táncrapedültem)

Egyetemista koromban 2 féle módon védekeztem a "lerészegedés" ellen:

1. mozgás. Ha úgy érzed kezd kicsúszni a dolog, menj el sétálni, vagy táncolt

2. víz. 2 alkohol között érdemes 1 pohár vizet is bedobni. Esetleg enni mellé valamit.


Így ha ki is virulsz, legalább nem lesz gázos a helyzet.

2017. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Annyi alkohol van egy felesben, mint egy korsó sörben, persze vlsz megérzed majd, de ennyitől nem leszel részeg, max spicces, és az is hamar múlik. Viszont egynél többet elsőre ne igyál.
2017. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

"Remek" ötlet, én gólyatáborban ittam először, majdnem kihánytam...


A pezsgőtől fél pohártól elalszok, a sörtől dettó.

A bor "csak" jókedvet csinál.

2017. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
első válaszoló: teljes mértékben anti-alkoholista vagyok, gyűlölöm a buliban ivást és minden egyéb ilyet, tehát nem olyan értelemben kérdeztem, hogy beilleszkedjek vagy akármi ilyesmi. csupán nem akarok egy pezsgős koccintáskor a szalagavatón kifeküdni, vagy hasonlók. Ahogy a 6. válaszoló is írta a gólyatábort.:D
2017. aug. 18. 12:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!☺☺
2017. aug. 18. 12:28
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem akarsz inni, ne igyál. Ha nem akarsz inni, ne legyen pezsgős koccintás. Nem árt, ha több ember mutatja meg, hogy nincs olyan, hogy kötelező koccintás :)


Egyáltalán nem vagyok antialkoholista, de vallom, hogy az embernek megvan ahhoz a joga, hogy ne igyon sejtmérget, ha nem akar.


Amúgy én 20 évesen ittam először, 3 felest, nem volt túl sok, bár persze határozottan megéreztem s mintha el lett volna picit osztva és ettem is. Ma is ugyanez a szintem, több nem menne, de nem is akarom. De kezdőknek inkább 1 sört vagy 1 felest vagy a kettőt együtt ajánlanék, többet nem. Az alkohol cseles, ha többet iszik valaki, azt is érdemes lassan, ne hirtelen üssön be sok alkohol, mert kifekszik a tapasztalatlan kezdő.


A pezsgős koccintás, ha mégis iszol, az lehetaz, hogy koccintasz és belenyalsz (vagy azt sem), miért kéne ehhez rövideket innod 17 évesen? Nem értem. Főleg, hogy antialkoholista szeretnél lenni, bár ilyen hozzáállással szerintem nem vagy az.

2017. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Természetesen jogod van véleményt alkotni, nem kezdelek el meggyőzni. A válaszod köszönöm szépen minden esetre.😊
2017. aug. 18. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!