Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudnátok bort ajánlani valakin...

Tudnátok bort ajánlani valakinek, aki amúgy nem szereti (vagy legalábbis eddig nem ízlett egyik sem)?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyik barátommal bort iszogatni, viszont én eddig nem kóstoltam olyat, ami ízlett volna, pedig biztos lenne olyan, hiszen rengeteg van. Annyi kikötés, hogy fehér bort szeretnék. Arra már nem emlékszem milyeneket ittam, talán olyan tudna tippeket adni, aki szintén többnyire nem szereti.

2017. aug. 19. 23:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2017. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tokajit ismerem, de nem az én világom.
2017. aug. 20. 00:08
 3/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Általános választ nem lehet adni, mindenkinek más ízlik. Kezdésnek jó térítőbor szokott lenni egy jobbféle Irsai Olivér, mert könnyed, jól csúszik, kellően karakteres íz- és illatvilága van. De lehet neked pl nem jönne be, hanem valami petrolos, testes rajnai rizling (Villa Tolnay régebbi évjáratai előnyben), vagy épp egy vajas, vaníliás chardonnay (burgundia előnyben), vagy épp egy olajosabb olaszrizling tetszene. Fene tudja.
2017. aug. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha édeset szeretnél próbáld ki a BB arany cuvéjét elég olcsó de szerintem finom fehér bor. Bátran próbálgathatod szerintem az ismertebb borok fajtáit azok csak nem tablettásak. Esetleg vegyetek mellé valami rágcsálnivalót sajtot, ropit, krékert, így tudod árnyalni az ízét, ha mégis rossz üveget vettél volna vagy vegyetek 2-3 fajtát és ha egy nem jött be neked, de a haverodnak igen, majd ő megissza.
2017. aug. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mojjo --> Irsaiból kettőt, hármat próbáltam, az se jött be. A boroknak, amiket kóstoltam -és lehet ezzel megsértek jó pár borkedvelőt- mind romlott íze volt, nem esett jól, pedig sokan mindig olyan jó ízűen kortyolgatják. Köszönöm a válaszod, majd próbálgatom őket.



00:58 --> Nem kell feltétlen olcsónak lennie, ha van tényleg jó ízű, azért kifizetek párezret, egyszer-egyszer megérné. Szeretnék valami olyat találni, aminek nem kell rágcsával elnyomnom az ízét xD A te válaszodat is köszönöm!

2017. aug. 20. 01:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Miért erőlködsz? Ha nem ízlik, ne igyad!
2017. aug. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Elárulnád,hogy most mit iszol? Milyen ízű italokat szeretsz ?

A borokat egyébként általában az étkezés részeként fogyasztjuk, nem helyette.

Javaslom, hogy járj el borkóstolókra, ahol több fajta bort felkínálnak.

Az, hogy milyen bor ízlik mi nem hiszem, hogy eltaláljuk — ha magamból indulok ki — fiatal koromban az édes,illatos könnyű fehér borokat szerettem,.. Hárslevelű; Sárga muskotály.

Aztán jött a félszáraz Chardonnay, És a mai napig nagy kedvencem a Dégenfeld muscat lunel.

Volt egy időszakom amikor a robosztus barrikolt vörösborokért rajongtam... Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot.

De van egy-két pincészet, ahová rendszeresen ellátogatok

Bodrogkisfaludon, Etyeken, Villányban, Hajóson, Somlószöllősön vagy éppen Egerben.

És itt visszatértem az első gondolatomhoz, járd az országot, vegyél részt borkóstolókon, és majd kialakul az ízlésed, Mert igazán jó bort, csak a termelőnél tudsz inni, venni. Fogd karon a barátodat, kerekedjetek fel, és találjátok meg az igazi bort. Jó mulatság lesz.

2017. aug. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az egri borokat én is tudom ajánlani. Menj le szépasszonyvölgyben jók vannak. van az egri boroknak egy érdekes "mellékízűk" ami nagyon jó. gondolom a földben levő ásványok miatt.
2017. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
cserszegi fűszeres,Irsai olivér, somloi juhfark . az utóbbi azt hiszem kicsit szénsavasabb is,és könnyű.
2017. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
@9: A juhfark nem szokott szénsavas lenni, szerintem te a bazalton termett szőlőből készült bor jellegzetes minerális, tűzköves ízét vélted annak. És bár pl a Tornai vagy épp Kreinbacher pince kínálatában vannak könnyed somlói juhfarkok, általában kimondottan vastagok, testesek.
2017. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!